مطالب آموزشی

علت داغ شدن زیاد موتور یخچال فریزر و راه حل آن

علت داغ شدن زیاد موتور یخچال فریزر یکی از سوالات رایجی می باشد که اغلب افراد به دنبال بهترین پاسخ برای آن هستند. عدم توجه به موارد و گزینه های موثر در رخ دادن این مشکل به طور مستقیم بر طول عمر دستگاه تاثیر می گذارد و به عبارت دیگر، علت داغ شدن زیاد کمپرسور یخچال فریزر یا همان موتور یخچال هر چیزی که باشد، می تواند در نهایت باعث سوختن و کاهش طول عمر یخچال شود.

 

مهم ترین علت گرم شدن زیاد یخچال فریزر

خارج شدن هوای گرم از موتور یخچال کاملا طبیعی می باشد و نشانه خرابی و عیب و نقص در قطعات دستگاه نمی باشد، اما زمانیکه دمای هوای خارج شده از موتور یا کمپرسور بیش از حد داغ میشود، باید به دنبال راه چاره بود.

در بسیاری از مواقع خاموش نشدن یخچال یا اتومات نشدن آن دلیل اصلی این مساله می باشد. موتور یخچال بعد از کار کردن به مدت طولانی به مرور داغ شده و باید جدی گرفته شود. اتومات نشدن یخچال دلایل زیادی دارد که از مهم ترین آنها می توان به خرابی لاستیک دور درب یخچال، نشت گاز و قرار گرفتن یخچال در محیط گرم می باشد.
تمام مواردی که می توانند علل اتومات نشدن یخچال باشند را بررسی و قطعات مورد نیاز را تعمیر و یا تعویض نمایید. داشتن مهارت کافی در تعمیر ساید بای ساید و یخچال فریزر برای حل مشکل خاموش نشدن آنها کاملا ضروری است.

برخی از دلایل رایج در داغ شدن بیش شاز حد موتور یخچال

  • وجود آلودگی روی کندانسور؛ علت داغ شدن زیاد موتور یخچال فریزر
  • خراب بودن فن کندانسور یخچال
  • خرابی فیلتر؛ علت داغ شدن زیاد یخچال فریزر
  • عمر بالای یخچال

برای سفارش خدمات یخچال فریزر وارد لینک های زیر شوید.

نصب یخچال فریزر

تعمیر یخچال فریزر

سرویس یخچال فریزر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.