Rate this page

سرویس ماشین ظرفشویی

چطور مشکلات و عیب های ماشین ظرفشویی را تعمیر نماییم شامل دستورالعمل برای ظرفشویی هایی که کار نمی کند یا آب پر نمی‌کند و یا خشک نمی‌کند چنانکه توضیح در رابطه با نحوه کار ماشین ظرفشویی بیان شد اکنون در رابطه با تعمیر آن مطالبی بیان می شود. اگر ماشین ظرفشویی کار نمی کند دنیا به آخر نرسیده اما پایان کار برای یکی از ابزار اصلی خواهد بود که کیفیت زندگی را بالا می‌برد چون تعمیر و سرویس ماشین ظرفشویی امری ضروری به حساب نمی‌آید، اما فرصت خواهید داشت مشکلات را برطرف کرده و تلاش نمایید نمایید قبل از تماس با تعمیرگاه خود شما مشکل را دور کنید.

سرویس ماشین ظرفشویی توسط سورنا سرویس

خدماتی که در سرویس ماشین ظرفشویی می باشد خیلی متنوع است و هر یک از این نوع خدمات ویژگی‌های خاصی دارد شما می توانید هر یک از این خدمات را به شکل دوره‌ای مورد استفاده خود داشته باشید و از تعمیرکار در رابطه با آن مشورت کافی و لازم را دریافت نمایید.

 این خدمات را می توانید مورد استفاده قرار داده که برای بهره بردن آنها باید به مزیتهای ماشین ظرفشویی دقت نمایید هر یک از خدمات برای ماشین ظرفشویی نسبت به مشکلی که در آن به وجود آمده مورد استفاده قرار خواهد گرفت، سورنا سرویس یک گروه سرویس است که کار خود را از سال ۹۰ با همکاری و تلاش برخی از علاقه مندان و متخصصان در رابطه با تعمیر لوازم خانگی در شهر تهران آغاز نموده است و این مجموعه تلاش می کند تا بهترین خدمات و سرویس دهی را داشته باشد.

همین حالا سفارش خود را ثبت کنید:

مزایای درخواست آنلاین

در هر لحظه از شبانه‌روز با پر کردن فرم زیر می‌توانید خدمات ما را در اولین زمان ممکن در دسترس داشته باشد. همکاران ما با شما تماس می‌گیرند.

  • پاسخگویی و ارائه خدمات حتی در روزهای تعطیل.
  • درخواست سرویس از این طریق شامل ۱۰% تخفیف می‌باشد.
  • هدف ما ارائه خدمات باکیفیت و جلب رضایت شما است.
تماس با سورنا سرویس

سرویس ماشین ظرفشویی در تهران

تنوع خیلی خوب و قیمت مناسب و همچنین کار در محل و منزل خدماتی است که سرویس ماشین ظرفشویی در شهر تهران برای شما انجام خواهد داد ضمن اینکه همه این کارها را انجام می دهد آموزش سرویس دهی را نیز ارائه می‌کند.، سرویس ماشین ظرفشویی یکی از خدمات حرفه‌ای و سریع می باشد که علاوه بر نصب تعمیر و سرویس ماشین ظرفشویی انجام می گیرد که برای همه سایزهای ظرفشویی و مدلها به دست متخصصین با تجربه ارائه خواهد شد.

 ظرفشویی یکی از خدمات خیلی سریع است که افراد متخصص در مجموعه‌های مختلف در شهرهای متفاوت آن را انجام می‌دهند ماشین ظرفشویی با کمک تکنسین‌های خیلی متخصص و حرفه ای با دقت فراوان تعمیر و سرویس خواهد شد سرعت خدمات در کمترین و با سرعت ترین زمان در محل انجام می گیرد.

سرویس ماشین ظرفشویی با برند های مختلف

برند های فراوانی در بازار وجود دارد که هر یک سرویس ماشین ظرفشویی را به خوبی انجام می دهد یکی از این برندها سورنا سرویس میباشد که خدمات با کیفیت و مرغوب را ارائه می نماید و برندهای فراوان دیگری در بازار نیز وجود دارد که در شهرهای مختلف خدمات خوبی ارائه می نمایند.

قیمت سرویس ماشین ظرفشویی

قیمت سرویس ماشین ظرفشویی کیفیت کار سرعت انجام آن و همین طور برند و شرکت انجام دهنده متفاوت است تعمیر ماشین ظرفشویی هزینه زیادی دارد و به خاطر تکنولوژی جدیدی که در تولید آن به کار رفته ساختار پیچیده‌ای دارد این قضیه سبب شده هر تعمیرکار صلاحیت و توانایی کافی برای رسیدگی به سرویس آن را نداشته باشد و هم با سرویس ماشین ظرفشویی به شکل غیر اصولی امکان زیاد شدن مشکل و آسیب های بیشتر هم وجود خواهد داشت.

 پس بهترین گزینه برای شما در هنگام خراب شدن ظرفشویی این است که آن را به متخصصین و افراد با تجربه که دانش کافی دارند و تسلط و تجربه لازم را دارند بسپارید ما به شما در این زمینه کمک خواهیم کرد تا افراد با تجربه و با دانش در این زمینه را پیدا کنید.

خدمات سورنا سرویس

سورنا سرویس یکسری خدمات انجام می دهد که برخی از آن خدمات را که باید با آن آشنا باشید در اینجا بیان می کنیم تعویض نمودن فیلتر ماشین و جرم گیری آن و سرویس نمودن شیر الکترونیکی که داخل ماشین قرار دارد سرویس تایمر که داخل ماشین است اگر نیاز به تعمیر باشد را سرویس خواهد کرد.

 سرویس نمودن درب پلاستیکی که داخل ماشین میباشد سرویس نمودن کاسه نمد و بلبرینگ که داخل ماشین است و موتور ماشین در صورتی که شما از آن به خوبی استفاده نمایید ممکن است نیاز به تعمیر و سرویس داشته باشد تعمیرکار هنگام سرویس به خوبی موتور را بررسی خواهد کرد تا ایرادات آن را برطرف نماید.

 سرویس نمودن پمپ تخلیه که داخل ماشین است از بقیه خدمات و سرویس دهی به حساب می‌آید سرویس هیدروستات که داخل ماشین است از خدماتی است که از آن استفاده نماید، سرویس نمودن کمک ماشین از خدماتی است که باید از آن بهره گرفت سرویس نمودن دیگ ماشین هم از خدمات سرویسکاران خواهد بود.

سرویس ماشین ظرفشویی

مشکلات متداول ماشین ظرفشویی

یکی از خدمات حرفه‌ای و خیلی سریع این سرویس کارها سرویس، تعمیر و نصب ماشین ظرفشویی می باشد که برای همه سایت ها و مدل ها به دست متخصصین مجرب انجام خواهد شد مشکلات خیلی رایج ماشین ها متفاوت و زیاد اما همه قابل تعمیر می باشد و تعمیر ماشین توسط تیم خیلی قوی به راحتی قابلیت انجام را خواهد داشت اگر هر یک از موارد فوق و موارد دیگر را مشاهده نمودید حتما به تعمیر دستگاه اقدام نمایید و با ما ارتباط برقرار کنید.

 برخی از آنها عبارتند از شروع نکردن کار شستشو، آبریزش و یا نشتی، اینکه تمیز نمی کند یا خشک نمی کند و دکمه های ماشین کار نمیکند و یا دستگاه لرزش زیاد دارد.

ماشین ظرفشویی با انواع برندهای معتبر مانند سامسونگ، الگانس، بوش، لوکس و بسیاری از برندهای دیگر با کیفیت های متوسط و زیاد ساخته و به بازار فرستاده می‌شود به احتمال زیاد خراب شدن ماشین ظرفشویی بسته به کیفیت و برندی که دارد مقدار دقت شما در نگهداری آن و طول عمر آن دستگاه و بعضی از اتفاقات دیگر متغیر خواهد بود، اما به هر حال امکان دارد که چنین اتفاقی برای شما بیفتد.

 بعضی از مشکلات خیلی رایج در ماشین ظرفشویی شامل تمیز نکردن ظروف در ماشین، گرم نشدن آب، خاموش شدن یک مرتبه ای، نچرخیدن بازوی آبپاش، تخلیه نکردن آب کثیف، آبگیری نمودن، سر و صداهای خیلی زیاد دستگاه، نشتی آب به وجود آمدن بوی نامطبوع و بعد از دستشویی و روشن نشدن ماشین و همینطور خشک نکردن ظرف بعد از تمام شدن عملیات و طولانی شدن فرایند ظرفشویی تنها معایبی هستند که احتمالاً به وجود آیند و در صورتی که هر یک از این مشکلات بالا مشاهده شد و یا نیاز به سرویس سالیانه ماشین ظرفشویی داشتید می توانید با تعمیرکاران با تجربه ما ارتباط برقرار کنید تا در محل حاضر شده و مشکل را برطرف کنند.

چکه کردن ماشین ظرفشویی

اگر آب از کناره های ماشین به بیرون نشت کرده باید از مواد شوینده استفاده شود و ببینید که آیا تغییری ایجاد می شود یا خیر قرار دادن لا در سطح داخل ماشین امکان دارد سبب شود تا از داخل دریچه خروجی خارج شود نشتی آب عموماً به دلیل این است که واشر در خراب است یا در به شکل دستی تنظیم نگردیده است همچنین مطمئن گردید که ظرف شویی در سطحی صاف گذاشته شده است پایه های جلو را بالا و پایین بدهید و بعضی از ماشین‌ها خود آنها هم ست کننده در قسمت عقب دارند.

ماشین ظرفشویی تخلیه نمی‌کند

چرخه‌ای جمع شدن یک مقدار آب تمیز در وان معمولی خواهد بود جمع شدن مقدار خیلی زیاد آب نشان می‌دهد که پمپ درست کار نمیکند و شلنگ تخلیه بسته شده است و یاخته های تخلیه آب مسدود است اگر آب آلوده از شکاف هوا خارج می گردد شلنگ تخلیه را برای مسدودیت یا پیچ خوردگی چک نمایید.

 سرپوش شکاف را از قسمت بالای ماشین بردارید عموما سیلندر گنبدی شکل کوچکی در ظرفشویی قرار دارد همچنین کل شلنگ تخلیه را در قسمت اتصال برای پیچ خوردگی یا مسدود شدن چک نمایید.

ماشین ظرفشویی آب پُر می‌کند

اگر آبی را که وارد ماشین شده به شکل اتومات قطع نشد اشکال از شیر برقی تایمر و یا کلید شناور می باشد و یا دریچه ورودی آب گیری نموده و بسته نگردیده است، برای تست نمودن کلید شناور به مولتی‌متر نیاز خواهید داشت ظرفشویی را از برق کشیده کلید شناور گنبدی را بلند نمایید اگر بلند شد بالای پلاستیک را از بدنه جدا نمایید بدن را تمیز کنید و گنبد را سر جای آن بگذارید.

 اگر به سادگی در جای پایین و بالا می رفت به مرحله بعدی بروید دقت نمایید که کدام سیم به پایانه شناور متصل است و از تکه کوچک چسب استفاده نموده و آنها را برای استفاده نمودن در آینده که اگر نیاز بود کلید را تعویض کنید علامت گذاری شود.

ماشین ظرفشویی پُر نمی‌شود

اگر ماشین ظرفشویی درست است اما آب پر نمی کند یا مشکل از تامین آب است یا آب خیلی سریع تصمیم می شود ابتدا مطمئن گردید که آب متصل است دریچه تامین آب را که عموماً زیر ظرفشویی است را چک نمایید با چرخاندن آن برعکس جهت عقربه های ساعت آن را باز نمایید اگر هیچ دلیلی به ذهن شما نرسید که چرا این بخش بعد از آخرین مرحله که ماشین کارکرده قطع گردیده به مرحله بعد بروید.

 برق ماشین ظرفشویی را قطع نمایید وقتی ماشین سرد شد بلافاصله بعد از کار کردن ماشین دنبال شناور داخل ماشین باشید که عموماً گنبد پلاستیکی گرد می باشد که داخل وان ظرفشویی نصب گردیده وقتی انواع شناور را به پایین و بالا حرکت دارید می توانید صدای کلیکی را بشنوید دستگاه شناور را بلند نمایید و اطراف لوله را تمیز نمایید بعضی از شناورها را باید از پایین جدا نمایید برای انجام آن باید پنل دسترسی را جدا کنید شناور را شستشو دهید سر جای آن داخل آن بگذارید و مطمئن شوید که به سادگی بالا و پایین خواهد شد.

ماشین ظرفشویی کار نمی‌کند

اگر ماشین را روشن نمودید و هیچگونه اتفاقی رخ نداد عموماً مشکل است در وجود انرژی برق می باشد مطمئن گردید که به برق متصل است در قفل می باشد و صفحه نمایش یا پنل کنترل در جلوی ماشین کار می‌کند اگر مطلقاً هیچ اتفاقی و حادثه رخ نداد وحید چراغی بر روی صفحه کنترل روشن نگردید و هیچ نشانی از کار در ماشین ظرفشویی ندیدید به ظرفشویی برق نمی رسد.

 کنتور برق را چک نمایید که مدار برق ماشین به آن متصل است یا فیوز پریده است اگر آن را دیدید یک مرتبه فیوز برق را خاموش نمایید و دو مرتبه روشن کنید.

سرویس ماشین ظرفشویی

ضمانت تعمیر ماشین ظرفشویی با سورنا سرویس

تعمیر یا سرویس ماشین ظرفشویی از سرویس های کاملاً تخصصی به حساب می آید که نیاز به افراد تعمیرکاران دوره دیده و حرفه ای و با تجربه خواهد داشت و برای پیشگیری از رسیدن آسیب به بقیه قطعات ماشین و تعمیر اساسی آن مناسب است که از مراکز معتبر خدمات کمک دریافت کنید.

این مراکز که برای تعمیر لوازم خانگی کار می‌کنند زیاد است و ماشین های ظرفشویی را تعمیر می کنند یکی از آنها سورنا سرویس می باشد که مرا مرکز تعمیر تخصصی ماشین است و همیشه تلاش می‌کند برای جلوگیری از ایجاد هزینه های اضافه برای خریدار و مشتری تلاش کند و قطعات ماشین را تعمیر نماید و تنها در صورت نیاز از قطعه های جدید استفاده کنند.

ماشین را بیشتر از ظرفیت پر نکنید.

شما باید اطلاعات داشته ماشین ظرفشویی ظرفیت متفاوتی دارد بعضی ظرفیت فراوانی دارد و بعضی ظرفیت‌های کمتر شما برای اینکه متوجه باشید به موتور ماشین فشار وارد نگردیده به خوبی ظرفیت آن را متوجه باشید از نکات خیلی مهم دیگر در سرویس ماشین ظرفشویی که اهمیت فراوانی دارد همین قضیه میباشد و سرویس کاران این نکته را برای شما اعلام خواهند کرد.

 هرگز نباید بیش از مقدار ظرفیت آن داخل آن ظرف ریخته شود در این صورت به آن ضربه وارد خواهد شد خیلی از کسانی که ماشین ظرفشویی آنها خراب می‌شود به همین خاطر است که به ظرفیت ماشین توجه ننمودند.

ماشین را با آب داغ شستشو دهید

از نکات دیگری که در رابطه با سرویس ماشین ظرفشویی اهمیت فراوانی دارد و باید به آن دقت نمود این است که هر چند روز یک مرتبه آن را با داغ خیلی خوب شستشو دهید شما خواهید توانست هر ماه یک مرتبه آب داغ همراه با مواد شوینده را داخل ماشین ریخته و بگذارید کار کند، در حقیقت بهتر از سیستم شستشوی ماشین را بر روی این تنظیم نمایید این شستشو سبب خواهد شد که 

داخل ماشین تمیز شود و رسوب نگیرد

 دقت کنید که شما با این کار خواهید توانست به خوبی ماشین را تمیز نمایید و از رشد کردن رسوب داخل ماشین جلوگیری شود، یکی از نکات مهم که اهمیت فراوانی دارد این است که با این شیوه از رشد باکتری و قارچ داخل ماشین جلوگیری خواهد شد و همین قضیه سبب می گردد شیشه ظرف های شما تمیز گردد و دچار بیماری قارچی نگردید.

محفظه کشویی را همیشه تمیز کنید

از نکات خیلی مهم دیگر که در هنگام سرویس به شما اعلام خواهد شد این است که همواره محفظه کشمی داخل ماشین را تمیز نمایید مواد شوینده زمان فراوانی داخل سینی بماند رسوبات زیاد و مواد سفت داخل آن ایجاد خواهد شد همین قضیه سبب می‌شود که لوله ها بسته شوند و مواد سختی و سفت داخل ماشین رشد کند.

 پس باید دقت کنید همواره بعد از تمام شدن کار ماشین بهتر از محفظه را کامل شستشو دهید مراقبت و شستشو از این محفظه دارای اهمیت فراوان است و باید خیلی خوب به آن دقت نمود.

فیلترها را به خوبی تمیز کنید

شما هنگامی که فیلترهای آب داخل ماشین را در دوره های متنوع تمیز نمایید عمر آن قطعاً بالا می رود خاک و کثیفی های بسیار فراوانی وجود دارد که ممکن است وارد ماشین و فیلترهای آن گردد شما اگر این فیلتر را خیلی خوب کمی است نمایید از آلودگی آن جلوگیری خواهد شد اینکه فیلتر های داخل ماشین کجا می باشند به مدل ماشین بستگی خواهد داشت بعضی از آنها بیرون ماشین می باشد و در قسمت پشت ماشین قرار دارد، بعضی در قسمت جلوی قرار دارند.

 شما باید برای اینکه در رابطه با جای دقیق آن اطلاع پیدا کنید بهتر است با تعمیرکار و سرویس کار که به شکل دوره‌ای مراجعه می نماید صحبت کنید سرویس کار هنگامی که برای نصب کردن ماشین شما به خانه می آید جای آن را خیلی خوب به شما نشان خواهد داد تا آن را همواره تمیز داشته باشید.

داخل حمام و یا نزدیک به سینک قرار ندهید

هنگامی که رطوبت به دستگاه ماشین برسد سیستم برقی آن دچار مشکل خواهد شد و به همین خاطر باید دقت کنید که به آن رطوبت نرسد یکی از نکات خیلی مهم در هنگام سرویس ماشین ظرفشویی که به شما اعلام می گردد این است که از متصل شدن برق این دستگاه جلوگیری شود.

 هر یک از انواع مواردی که سبب به وجود آمدن سیستم برقی دستگاه شما با ایراد مواجه گردد را باید شناسایی کرد و از آن پیشگیری کنید شما باید ماشین را به دور از فضایی که خیس است نصب نمایید و باید دقت کنید که ماشین را تنها به یک پریز متصل کنید از اینکه روی آن آب ریخته شود کاملاً خودداری کنید و تنها به وسیله یکپارچه ماشین را تمیز نمایید.

از برنامه های با حرارت بالا استفاده نکنید

یکی از نکاتی که در رابطه با سرویس ماشین ظرفشویی اهمیت فراوانی دارد این است که از برنامه‌های آبکشی حرارت زیاد استفاده نشود و اگر حرارت آب را روی اعداد بالا ببرید قطعا انرژی فراوانی را مصرف خواهد کرد و نباید این کار انجام گیرد اگر شما نگران قبض آب می باشید و نمی خواهید هزینه خیلی کلانی را برای تعمیر ماشین پرداخت نمایید.

 نباید از آب داغ استفاده خیلی زیاد شود، درجه حرارت آب را باید پایین آورد و تنها در بعضی از مواقع که خیلی ضروری است از آن استفاده شود ، برنامه های خیلی فراوانی بر روی ماشین قرار دارد و هر یک از آنها تنها در بعضی از شرایط باید استفاده شود.

دستگاه را به درستی تنظیم کنید

تنظیمات خیلی خاصی برای هر ماشین ظرفشویی وجود دارد و باید هنگام خریداری هر یک از آنها را با طبق تنظیماتی که دارد اجرا کنید و با تنظیمات آشنا شوید، باید هر یک از لباس‌های خود را هنگامی که داخل ماشین می‌گذارید به خوبی مورد بررسی قرار دهید تا جنس آن طبق برنامه شستشو تنظیم گردد پارچه و مقدار کثیفی از جمله نکات خیلی مهم است که باید هنگام تنظیمات برنامه با آن دقت نمود همین قضیه است اگر این تنظیمات را درست انتخاب نکنید.

 ممکن است که دستگاه دچار تکانهای خیلی شدید گردد و یا به دستگاه آسیب وارد گردد باید خیلی خوب با برنامه‌های آموزشی این ماشین آشنایی داشته باشید تا آنها را طبق نوع ظرف تنظیم کرده و مورد استفاده قرار دهید.

جرم گیری و رسوب زدایی

رسوبات بر باکتری های که داخل ماشین وجود دارد در حقیقت مهمان های ناخوانده هستند که هر ماشین امکان دارد آنها را در دل خود جای دهد باید متوجه باشید بعد از گذشت یک مدت که از این ماشین استفاده کردید که رسوبات فراوانی داخل آن رشد کردند در این صورت کیفیت کار ماشین هم پایین خواهد آمد و آن هم کوتاه تر خواهد شد اما باید خیلی خوب این مورد را هنگامی که سرویس ماشین ظرفشویی را انجام می دهید.

 دقت کنید می توانید برای جرم گیری ماشین از تعمیرکار که در این رابطه تخصص کافی دارد مشورت لازم را بگیرید و آنها خیلی خوب می توانند شما را راهنمایی نمایند و طبق برند ماشین جرم گیری را انجام دهند.

سرویس ماشین ظرفشویی

زمان سرویس ماشین لباسشویی

خیلی از افراد اعتقاد دارند که سرویس ماشین ظرفشویی در صورتی که ماشین دچار مشکل باشد باید انجام شود اما باید این را متوجه باشید مناسب است برای اینکه عمر ماشین را بالا ببرید هر ۶ ماه یک مرتبه از سرویس کار برای دیدن ماشین درخواست کنید تا بازدید را انجام دهد.

 تنها از تعمیرکاری که در این رابطه تخصص کافی دارند تقاضا کنید برای سرویس مراجعه نمایند باید خیلی خوب این مورد را دقت کنید تا بتوانید سال‌ها از آن بهره ببرید شما خواهید توانست ماشین را به این سرویس کار سپرده تا هر ایرادی که در آن وجود دارد را به شما بگوید و آن را برطرف کند می توانید به وسیله نمایندگی این کار را انجام دهید تا بهترین متخصصان به شما معرفی شوند.

سخن پایانی

آنچه در این نوشته بیان شد مطالبی در رابطه با سرویس ماشین ظرفشویی بود و اینکه در چه صورت های این ماشین ها نیاز به تعمیر دارد و مطالبی در رابطه با اهمیت سرویس ماشین ظرفشویی گفتیم که اگر به آن بی‌توجهی شود امکان دارد در بلندمدت دچار یک سری مشکلات و آسیب هایی به شود که جبران ناپذیر است؛ بنابراین توصیه می شود به محض مشاهده کوچکترین عیب و ایراد حتماً با تعمیرکار تماس برقرار کنید تا از آن دیدن کند.