Rate this page

هزینه نصب کولر آبی در 1401

با ورود به فصول گرم سال تامین هوای خنک و دل انگیز به یکی از اساسی ترین خواسته های انسان ها تبدیل می گردد. نصب کولر آبی یکی از روش های تعدیل دمای محیط در سراسر دنیا محسوب می شود. در نتیجه شما برای نصب کولر خود نیازمند بهره بردن از نیروهای متخصص و فعال در این زمینه می باشید. تغییرات آب و هوایی در ایران دارای تنوع بسیار بالایی می باشد. در اغلب استان های شمالی و جنوبی و حتی مرکزی کشور گاها دمای هوا در فصول گرم سال تغییرات فراوانی می یابد. دامنه این تغییرات گاهی به بالای 50 درجه سانتی گراد نیز افزایش می یابد. این امر لزوم وجود وسایل سرمایشی با کیفیت را در محل زندگی و فعالیت انسان ها در فصل تابستان را بیشتر بروز می دهد. انتخاب بهترین کولر آبی و نصب و راه اندازی تخصصی آن شرایط را  برای کنترل محیط در گرمای بالای هوا بیشتر برای ما فراهم خواهد نمود.

نصب کولر توسط سورنا سرویس

 گروه سورنا سرویس از سال 1390 فعالیت خود را در زمینه تعمیر، نصب و سرویس وسایل خانگی و صنعتی به صورت ارائه خدمات مجازی آغاز نمود. سرویس و نصب کولر آبی تنها یکی از ده ها خدمت ارائه شده توسط این شرکت برای شما مشتری های وفادار می باشد. ما در گروه سورنا سرویس با شعار تعهد، تخصص و تجربه در سطح استان تهران به ارائه خدمات به شما عزیزان می پردازیم.

همین حالا سفارش خود را ثبت کنید:

مزایای درخواست آنلاین

در هر لحظه از شبانه‌روز با پر کردن فرم زیر می‌توانید خدمات ما را در اولین زمان ممکن در دسترس داشته باشد. همکاران ما با شما تماس می‌گیرند.

  • پاسخگویی و ارائه خدمات حتی در روزهای تعطیل.
  • درخواست سرویس از این طریق شامل ۱۰% تخفیف می‌باشد.
  • هدف ما ارائه خدمات باکیفیت و جلب رضایت شما است.
تماس با سورنا سرویس

نصب کولر آبی در تهران

 آلودگی شدید آب و هوا در تهران سبب تشدید گرما در این استان عظیم می شود. این امر لزوم سرویس و نصب کولر آبی و گازی را در این شرایط آب و هوایی دو چندان می نماید. البته باید به این نکته نیز توجه نمود که اغلب استان های کشور در شرایط آب و هوایی گرم و خشک واقع شده اند و بهترین وسیله سرمایشی برای چنین وضعیت آب و هوایی به طور قطع استفاده از کولر های آبی می باشد. بر خلاف تصور عموم نصب و راه اندازی کولر های آبی نیز یک پرسه کاملا تخصصی می باشد. شما با کوچکترین خطایی در انجام مراحل آن احتمال ایجاد خسارت به وسیله را افزایش خواهید داد.

نکته دیگری که در نصب کولر آبی نیاز به توجه دارد زمان نصب و راه اندازی کولر های آبی می باشد. برای مثال بهترین زمان برای نصب کولر در تهران را می توان چند هفته قبل از تشدید دمای این شهر در نظر گرفت. شاید بتوان گفت بهترین زمان نصب کولر در شهر تهران فروردین ماه می باشد. در این زمان هوا آنچنان گرم نشده است و زمان کافی برای سرویس وسیله موجود است. با حرکت به سمت ماه های گرم سال ترافیک استفاده از خدمات شرکتهای حضوری و مجازی نصب کولر افزایش می یابد. این امر احتمال خطا در پروسه نصب و تعمیرات را افزایش خواهد داد. همچنین حتی به صرف زمان طولانی انتظار استفاده از خدمات این شرکت ها نیز منجر خواهد شد.  

 

نصب کولر آبی با برند های مختلف

 شاید این سوال در ذهن شما ایجاد شود که آیا شرایط و قیمت نصب کولر آبی در برند های مختلف تفاوت می نماید. جواب این سوال واضح است در اغلب مراکز ارائه خدمات نصب و راه اندازی کولر های آبی برند سازنده کولر در هزینه نهایی نصب آن بی تاثیر می باشد. این قیمت معمولا توسط اتحادیه برای نصب و راه اندازی تعیین می شود و برند سازنده در قیمت مصوب بی اثر می باشد.

 

هزینه نصب کولر آبی

 هزینه نصب کولر آبی به طور معمول نرخ ثابتی را در بر می گیرد و بر اساس میزان قیمت تعیین شده توسط شرکت ها و اتحادیه تعیین و مصوب می گردد. البته این امر در رابطه با هزینه تعمیرات کولر صدق نمی کند. مبلغ قابل پرداخت در امر تعمیر بر اساس عیب یابی وسیله و تعمیر خسارت وارده به کولر تعیین می شود. برای مثال هزینه تعمیر تسمه با هزینه تعمیر موتور کاملا متفاوت می باشد و این مبلغ حتی تحت تاثیر قیمت قطعات یدکی نیز در بازار قرار می گیرد.

 

آموزش نصب کولر آبی

توجه داشته باشید که فرآیند نصب کولر آبی مانند هر وسیله برقی دیگری یک پروسه کاملا تخصصی می باشد و بهتر است تا با نظر متخصصان این امر صورت گیرد. اما در صورتی که شما با وسایل برقی آشنایی دارید و تصمیم به نصب کولر خود دارید ما در اینجا به صورت مختصر این فرآیند را به شما آموزش خواهیم داد. به طور کلی نصب کولر به دو مرحله اصلی تراز و اجرای سیستم آبی در کولر و همچنین نصب اتصالات کولر دسته بندی می شود. مرحله اول یا همان تراز و اجرای سیستم آبی شامل حمل و نقل کولر و اسکان آن در محل مورد نظر که به سیستم آب رسانی نیز دسترسی داشته باشد است. در مرحله بعد سیم کشی، نصب برق و کلید های لازم برای راه اندازی کولر را اعمال می نماییم.

نصب کولر آبی 1401

مراحل نصب کولر آبی

 در ابتدا برای نصب کولر آبی بعد از تعیین محل نصب آن باید اقدام به تهیه شاسی نمایید. نبود شاسی در محل قرار گیری کولر به خروج آب از سرریز تشتک تاثیر می گذارد و در آن اختلال ایجاد می کند. بعد از قرار دادن کولر بر روی شاسی به تراز بودن آن توجه داشته باشید. تراز نبودن کولر باعث نشت آب از کولر و کاهش کارایی در عملکرد وسیله خواهد شد. در قسمت بعدی نصب کولر و کانال کولر می باشد. در نصب کانال کولر حتما بین کولر و کانال آن یک فاصله 30 سانتی متری را در نظر داشته باشید. این فاصله ایجاد شده بین کانال و دریچه کولر را به وسیله برزنت به هم متصل و بعد آن را با چسب، گیره های پلاستیکی و یا تسمه ثابت کنید. دور تا دور برزنت را به وسیله دریل و پیچ می توانید محکم نمایید. اتصال درست در این قسمت از لرزش زیاد دستگاه و ایجاد صدا هنگام خاموش و روشن کردن آن جلوگیری می نماید.

  

مراحل نصب قطعات برقی و انتقال آب در کولر

در مرحله بعد از پروسه جاگذاری کولر نوبت به مراحل سیم کشی و نصب برق دستگاه می رسد. برای دستیابی به این منظور حتما باید از محل کنتور را محل نصب کولر آبی فرایند سیم کشی برق صورت گرفته باشد. برای جلوگیری از اتصال و تماس سیم های برق می توانید از جعبه تقسیم در این فرآیند استفاده نمایید. توجه داشته باشید که برای حفظ ایمنی خود در انجام این مراحل حتما برق اصلی ساختمان را تا انتهای کار قطع نمایید. در مرحله بعد باید به فکر تامین آب مورد نیاز برای کولر آبی خود باشید. در ساختمان های جدید معمولا سیستم لوله کشی ساختمان جوابگوی این نیاز می باشد. در حالی که در ساختمان های قدیمی معمولا از تانکر برای تامین آب استفاده می شود.  در ادامه پروسه انتقال آب با استفاده از لوله های مخصوص که به نام لوله کولر نامگذاری می شوند بین سیستم لوله کشی ساختمان و خروجی شناور کولر اتصال ایجاد نمایید.  با این کار آب مورد نیاز وسیله به راحتی تامین خواهد شد.

 

مرحله نصب کلید کولر و شیر شناور در کولر آبی

برای انجام فرآیند نصب کولر آبی نیاز است که در ابتدا کلید کولر را نصب نماییم. برای انجام این فرآیند باید اتصالات لازم را از قبل آماده کرده باشیم. در قسمت های قبلی اشاره کردیم که آب از لوله آب به کمک شیر شناور وارد تشتک کولر می شود. وظیفه این شناور کنترل حجم آب ورودی به کولر است. شناور در دستگاه از سرریز و یا نشت آب از کولر جلوگیری می نماید. قبلا هم اشاره شد که برای فعالیت درست شناور در دستگاه حتما به تراز بودن کولر آبی خود توجه نمایید. در هنگام نصب شیر شناور به قائم بودن آن توجه نمایید. این امر به قطع آب در صورت افزایش حجم آب ورودی به کولر موثر است.

 

مرحله نصب موتور کولر آبی و برق آن

 بعد از انجام تمامی فرآیند های ذکر شده نوبت به نصب موتور در کولر می رسد. توجه داشته باشید که در این مرحله اتصالات برقی دستگاه را کاملا دقیق انجام دهید و برای جلوگیری از هرگونه مشکل از جعبه تقسیم برق در کولر استفاده نمایید. در نهایت نوبت به استفاده از پوشال در دستگاه می رسد. برای این منظور حتما پوشال مناسب با ظرفیت کورتال را خریداری نمایید. توجه داشته باشید که در هنگام نصب پوشال ها آنها را خیس نمایید. بهتر است که پوشال ها را هر سال برای عملکرد بهتر دستگاه تغییر دهید.

خدمات سورنا سرویس برای نصب و تعمیرات 

شرکت سورنا سرویس با ثبت سفارش شما به ارسال متخصصان مجرب و متعهد خود به محل مورد نظر شما اقدام می نمایند. نصابان این شرکت در امر نصب کولر آبی و ارائه سایر خدمات دارای گواهی مهارت می باشند. آنها خواسته شما را در کمترین زمان و با بالاترین دقت برآورده خواهند نمود. این شرکت در کارنامه خود بیش از میلیون ها تعمیرات بر روی لوازم خانگی مثل کولر، ظرفشویی، ماشین لباسشویی و مایکروفر و… را ثبت نموده است. متخصصان این شرکت قادر هستند تا به ارائه خدمت در زمینه تمامی برند های داخلی و خارجی به شما عزیزان بپردازند. متخصصان شرکت شما را از زمان حمل و نقل تا راه اندازی کامل کولر آبی همراهی خواهند نمود. شما با اعتماد به کادر فنی متخصص این شرکت هرگز پشیمان نخواهید شد.

 

نمایندگی نصب کولر آبی

 شرکت سورنا سرویس برای نصب کولر آبی در شمال، جنوب، شرق و غرب تهران به ارائه خدمت مشغول می باشد. وجود نمایندگی های فعال این شرکت را در تمامی مناطق تهران شاهد هستیم. برای مثال در جنوب تهران در مناطق منیریه، گمرک، خزانه، جوادیه، خانی آباد و در مرکز تهران نیز در بهار، طالقانی، خواجه نصیر طوسی و سایر قسمت ها شاهد وجود نمایندگی های فعال می باشیم. این نمایندگی ها به طور فعال در شمال و شرق تهران نیز به ارائه خدمت به شما عزیزان می پردازند.

برای سایر خدمات کولر آبی به لینک های زیر مراجعه کنید.

تعمیر کولر آبی 

سرویس کولر آبی