Rate this page
سفارش نصب یخچال فریزر ساید بای ساید​

سفارش نصب یخچال فریزر ساید بای ساید

برای سفارش نصب یخچال فریزر ساید بای ساید می توانید از طریق تکمیل اطلاعات زیر شروع کنید.

همین حالا سفارش خود را ثبت کنید:

مزایای درخواست آنلاین

در هر لحظه از شبانه‌روز با پر کردن فرم زیر می‌توانید خدمات ما را در اولین زمان ممکن در دسترس داشته باشد. همکاران ما با شما تماس می‌گیرند.

 • پاسخگویی و ارائه خدمات حتی در روزهای تعطیل.
 • درخواست سرویس از این طریق شامل ۱۰% تخفیف می‌باشد.
 • هدف ما ارائه خدمات باکیفیت و جلب رضایت شما است.
تماس با سورنا سرویس

نصب یخچال فریزر ساید بای ساید

برای دراختیار داشتن یک زندگی آرام و راحت نیاز به امکانات و ابزارهایی است که فناوری ها و تکنولوژی های مدرن توسط مخترعین ، آنها را به ارمغان آورده است . یکی از مهمترین این نوآوری ها اتاقک کوچکی به نام یخچال است که در مدت زمانی کوتاه آنچنان پیشرفت کرده است که بررسی آن از زوایایی گوناگون مقاله ای جداگانه می خواهد . وسیله ای که امروزه با نام یخچال فریزر ساید بای ساید می شناسیم قریب به دویست سال پیش توسط شخصی به نام جان کوری به عنوان اولین یخچال برقی ابداع و به منازل خانواده های آمریکایی ، اروپایی و …… راه پیدا کرد . 

موضوع این مقاله نصب یخچال فریزر ساید بای ساید است که شناخت موارد مربوط به آن کم اهمیت تر از نحوه خرید ، نگهداری و تعمیرات آن نیست . ولی قبل از اینکه به بحث اصلی بپردازیم مناسب است شناختی کلی از چگونگی برودت سازی در این اختراع و ابداع بسیار مهم داشته باشیم.

نحوه نگهداری مواد غذایی در گذشته

در گذشته ای نه چندان دور مواد غذایی که قابل نگهداری بودند حفظ آنها از فاسد شدن به روش های گوناگونی صورت می پذیرفت . از مهمترین آنان گوشت بود که توسط نمک سود یا خشک کردن و یا دفن کردن در زیر خاک انجام می شد .

یا اینکه با انتقال برف و قالب های یخ که از ارتفاعات و یخچال های طبیعی به سرداب ها منتقل می کردند تا مدت بسیار محدود و کوتاهی قادر بودند با استتار و پوشاندن در میان کاه و پوشال محصولاتی مانند میوه ها را سالم نگهدارند . و یا اینکه با قراردادن لبنیاتی مانند پنیر در کوزه های سفالی از فاسد شدن آنها جلوگیری نمایند .

بسیار بدیهی و روشن است که استفاده از روش های ذکر شده بسیار کوتاه مدت بوده و مسلماً از انتقال میکروب و آلودگی نمی توانستند جلوگیری نمایند .

ابداع و اختراع یخچال 

دستگاه سرد سازی به نام یخچال مجموعه ای است از تجهیزات سردکننده و عایق های حرارتی در بدنه آن که ساز و کار آن جذب و گرفتن گرما و حرارت از مواد غذایی درون آن و انتقال گرمای دریافتی به خارج از محیط یخچال .

گرماهای موجود توسط مایعی که در لوله های داخل بدنه یخچال در جریان هستند گرفته شده و توسط تجهیزات سردکننده در دمایی بسیار پایین بخار گردیده و در نتیجه دمای فضای داخلی را درحدّّّ نیاز و تنظیمات به عمل آمده به نقطه دمای انجماد می رساند.

در یک کلام ، عملکرد یخچال ایجاد سرمایشی است که با استفاده از روش انبساط سریع گازها بر روی مواد غذایی صورت می پذیرد تا اینکه مواد غذایی مورد نظر تا سانتیگراد مشخص خنک و سرد گردیده تا از فاسد شدن جلوگیری گردد .

 

نصب یخچال ساید بای ساید

ابداعات پی در پی

آقای الیور اوانز در سال 1805 میلادی و آقای جاکوب پرکینز در سال 1834 میلادی که سیستم سردسازی را با ایجاد چرخه تراکم گاز اتر متحول نمود و آقای جان کوری در سال 1841 نخستین یخچال مکانیکی که از نیروی برق استفاده می کرد پایه گذاری کردند تا ابداع مخترع استرالیائی در سال 1857 و بعد از ایشان به سال 1859 که ابداع کننده فرانسوی گاز آمونیاک را جانشین گاز اتر نمود و ثبت فرآیند مایع کردن گاز یخچال به وسیله کارل ونلیندل آلمانی و بالاخره ارائه یخچال های جذبی در سال 1892 بوسیله دانشجوی سوئدی که منجر به تولید انبوه توسط شرکت الکترولوکس گردید راهی پر فراز و نشیب طی شده است .

چند حادثه و انفجار برای ایجاد تحول

در سال 1920 میلادی به دلیل نشت گاز متیل کلرید که در سردسازی یخچال ها بکار می رفت چند حادثه مهلک روی داد و باعث بروز خسارات بسیاری گردید . به دنبال حوادث روی داده گاز کلرو فلورو کربن جانشی گازهای مسموم کننده قبلی شد ولی خیلی زود مشخص گردید استفاده از این گاز صدمات جبران ناپذیری را در لایه های اوزون بوجود می آورد .

ورود یخچال به ایران

با گذشت 45 سال از تولید اولین یخچال ، در سال 1339 شمسی نخستین یخچال توسط وزارت صنایع به ایران وارد گردید . 4 سال پس از ورود اولین یخچال نخستین خط تولید در سال 1343 شمسی راه اندازی شد .

اولین کارخانه مونتاژ یخچال در ایران

نخستین کارخانه مونتاژ یخچال در ایران از ترکیب دو شرکت یخچال سازی فیلکوی آمریکا و هوور انگلیس با نام فیلور راه اندازی و بوسیله قطعات وارداتی مونتاژ گردید ، تا حال حاضر که بیش از 250 کارخانه اقدام به تولید ، توزیع و فروش انواع یخچال و فریزر می نمایند.

اضافه کردن فریزر به یخچال به عنوان نیاز شهرنشینی

با توسعه شهرها و شهرنشینی ، دیگر داشتن یک یخچال به تنهایی کفایت ضروریات را نمی نمود . پس لزوماً تولید کنندگان یخچال در ابتدا در قسمت فوقانی و بالایی فضای داخلی یخچال ها قسمتی را به عنوان فریزر تعبیه نمودند که عهده دار سردسازی و نگهداری موادی بود که می بایست گاهی تا ماه ها به صورت منجمد و یخ زده نگهداری می شدند .

هرچه افراد خانواده نیاز بیشتری به حضور در خارج از منزل داشتند و ارائه غذاهای نیمه آماده در جامعه افزایش می یافت ، تولید کنندگان محصولات سردساز برای رفع نیازهای پیش آمده راهکارهای بیشتری را فراهم می نمودند ، تا جائی که فریزرها از قسمت فوقانی یخچال ها جدا شده و در کنار و جنب آنها به عنوان دو قلو جای گرفت .

برای بهبود وضعیت و صرفه جویی در هزینه ها و مهمتر از همه مصرف انرژی پدیده ای به عنوان یخچال فریزر ساید بای ساید بوسیله اکثر کارخانجات تولید کننده طراحی ، تولید و ارائه گردید .

پدیده ای به نام ساید بای ساید

عمده علت طراحی و تولید یخچال فریزرهای ساید بای ساید جلوگیری از هدر رفت انرژی می باشد . بسیار ساده است که به غیر از مسائل فنی، ساختار و تجهیزات آن هربار که در یخچال به هرعلتی باز و بسته می گردد تبادل حرارت محیط با داخل یخچال بسیار بارز و مشخص است، که چنانچه این عمل چند بار صورت گیرد سیستم بردت ساز یخچال جهت جبران سرمای ازدست رفته می بایست انرژی زیادی را مبادله کند.

مزایای یخچال فریزرهای ساید بای ساید

از عمده مزیت های یخچال فریزرهای ساید بای ساید می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • استفاده از موتورهای کم مصرف اینورتر
 • استفاده از لامپ های کم مصرف LED
 • تعبیه محفظه های نگهدارنده میوه و سبزی Fresh Balancer
 • نصب سیستم یخساز و آبریز روی بدنه
 • مجهز بودن به فیلترهای تصفیه کننده بو ، باکتری ، قارچ و غیره
 • سیستم خنک کننده دوگانه
 • دارای کنترل دیجیتال
 • نمایشگر قفل کودک
 • خنک کننده های بدون برفک
 • عیب یابی هوشمند
 • انجماد سریع
 • تجهیزات مدرن فنی برای کاهندگی مصرف انرژی

 

نصب یخچال ساید بای ساید

تا اینجا سعی کردیم بسیار مجمل و مفید تاریخچه ای از نگهداری مواد غذایی بوسیله سیستم ایجاد سرما و برودت از اولین ابداع و اختراع تا حال حاضر که به پیشرفت های چشمگیری رسیده است بپردازیم تا مفید فایده برای شما باشد .

موضوعی مهم که باید به آن توجه نمود

خریداری یک یخچال فریزر ساید بای ساید یک طرف داستان است و نصب و راه اندازی آن طرف دیگر آن است . این صحیح است که فناوری های جدید سعی بر ساده کردن استفاده از ابداعات جدید را جزو مهمترین بخش های تولیدات خود قرار میدهند ولی همین سادگی پیچیدگی های خاص خود را به دنبال دارد .

 در مقوله و بحث ما یعنی نصب یخچال فریزر ساید بای ساید اگر به روش صحیح و به دست اهل فن و متخصص انجام نشود مشکلات و ضررهای خاص خود را به دنبال دارد . زمانی فقط کافی بود یک ساعت پس  از خرید یخچال مورد نظرمان آن را به برق وصل می کردیم ، ولی نصب یخچال فریزر ساید بای ساید فنون خاص خود را به دنبال دارد .

به همین جهت است که متخصصینی مانند کارشناسان شرکت سورنا سرویس با سال ها تجربه و طی تحصیلات مربوطه هم وغم خود را برای نصب و آموزش گذارده اند و در تمامی نقاط شهر تهران با کادری مجرب آماده خدمت رسانی هستند .

نحوه نصب قطعات بیرونی و درونی یخچال فریزر ساید بای ساید

تمامی قطعاتی که پس از استقرار و ثبات یخچال فریزر ساید بای ساید باید نصب و راه اندازی شوند به دو دسته تقسیم می شوند که شامل قطعات درونی و بیرونی می شوند .

قطعات درونی داخل یخچال فریزر بوده و به صورت اتوماتیک راه اندازی می شوند ولی قطعات بیرونی که مکمل قطعات و امکانات درونی هستند حتماً می بایست بوسیله متخصصین مربوطه انجام شوند . در ظاهر ام ممکن است صورتی ساده داشته باشد ولی با کوچکترین اهمال و تساهل به مرور از عمر بهینه قطعات کم می گردد . بدین مناسبت برای آشنایی مقدماتی شما توضیح کوتاهی در مورد آنها آورده می شود .

لوله پخش گر آب

این وسیله نقش مهمی در آبرسانی یخچال فریزر ساید بای ساید دارد . نظر به اینکه منازل در طبقات گوناگونی قرار دارد و ممکن است آب به این طبقات با فشار مناسب نرسد ، این ابزار فشار آب را ایجاد کرده اند تا آب را به بخش های مربوطه برساند که شامل آبسردکن و مخزن یخ ساز می شود که بوسیله پمپ بوستر در یخچال فریزر ساید بای ساید برای جبران فشار های کم آب قرار داده اند.

مراحل نصب لوله پخش آب

1 – قطع شیر فلکه اصلی آب منزل

2 – نصب شیلنگ به نزدیک ترین لوله آب سرد ( لوله های آب را از روی دفترچه راهنما مشخص کنید چون در یخچال فریزر های مختلف با یکدیگر فرق دارند ) 

3 – جاری کردن حدود 5/2 لیتر آب از مسیر لوله ها جهت تمیز کردن داخل لوله ها

تراز کردن یخچال فریزر ساید بای ساید

توجه داشته باشید بسیار گزارش شده است که علت خرابی بسیاری از لوازم و تجهیزات داخلی یخچال فریزرهای ساید بای ساید تراز نبودن صحیح و نحوه استقرار آنها بوده است .

در این خصوص بسیار دقت نمایید و محل استقرار را حتماً در محلی مسطح ، صاف و بدون سراشیبی قرار دهید .

تذکری از روی تجربه و برادرانه

نصب و راه اندازی یخچال فریزرهای ساید بای ساید ممکن است به ظاهر ساده باشد ولی اصلاً چنین نیست . متخصصینی مانند کارشناسان و نصابان شرکت سورنا سرویس که سال ها تجربه ، نصب ، راه اندازی و آموزش را به همراه دارند ، نکات خاصی را در برندهای گوناگون دیده اند که رعایت آنها در زمان نصب عمری دو چندان به یخچال فریزرهای ساید بای ساید داده اند .

چند رعایت دیگر برای نصب و راه اندازی

در بعضی از برندها و مدل های یخچال فریزر قسمت جلویی باید کمی از قسمت پشتی بالاتر باشد تا به موتور آن فشاری وارد نگردد . برای تراز کردن ، درهای آن را باز بگذارید و از دستگاه های تراز حرفه ای استفاده نمایید . برای نحوه تراز کردن پایه تحتانی یخچال فریزر ساید بای ساید از مطالب راهنمایی نصب که در دفترچه راهنما آمده است بهره ببرید .

نکاتی پس از نصب لوله پخش آب و تراز کردن

 • فاصله با دیوار پشتی حداقل ده سانتیمتر باشد .
 • مراقبت از نبودن رطوبت و تابیدن مستقیم نور خورشید به بدنه یخچال فریزر ساید بای ساید
 • چک کردن لامپ داخل سیستم که به اصطلاح نیم سوز نباشد و تمامی محیط آن را روشن نماید
 • به مدت 1 تا 2 ساعت پس از به برق زدن ، دمای آن را روی سردترین درجه بگذارید

مراقبتی مهم

هرگز مواد شوینده را به صورت مستقیم بر روی صفحات لمسی و دیجیتال نپاشید چون کم شدن عمر یا سوختن آن بعید نیست .

نصب یخچال ساید بای ساید

کلام آخرین

همانطور که ملاحظه کردید نصب ، تراز کردن و راه اندازی یخچال فریزرهای ساید بای ساید بسیار مهم است و در صورت کوتاهی باعث کم شدن و یا صدمه دیدن تجهیزات حساس و فنی آن خواهد شد . پس مناسب است آن را به دست متخصصینی مانند شرکت سورنا سرویس بدهید تا سال ها تجربه خود را با شما به مشارکت بگذارند .

در کنار این موضوع از دیگر خدمات آنها آموزش عزیزانی است که می خواهند به صورت حرفه ای دارای این تخصص شوند . درضمن قبل از انتخاب و خرید یخچال فریزر مورد نظرتان متخصصان این شرکت جهت ارائه مشاوره های لازم کیس های مناسب را معرفی و از جهت علمی مزایای هرکدام را بخواهند شناساند تا با دیدی باز و شناخت کامل یک یخچال فریزر ساید بای ساید مناسب را همچون یک تابلوی زیبا به دیزاین آشپزخانه منزلتان اضافه نمایید .  

برای سایر خدمات وارد لینک های زیر شوید:

تعمیر یخچال ساید بای ساید

سرویس یخچال ساید بای ساید