Rate this page

تعمیر کولر گازی توسط سورنا سرویس

همانطور که گفته شد تعمیرات و سرویس کولر گازی یک کار تخصصی است که باید به دست اشخاص کارآمد انجام گیرد شرکت سورنا سرویس با در اختیار داشتن نصابان ، تعمیرکاران ، سرویس کاران متخصص و تحصیل کرده در تمامی مناطق شهر تهران در کلیه ساعات شبانه روز در خدمت عزیزانی هستند که در هر لحظه ممکن است به این خدمات نیازمند باشند. در ضمن چنانچه در نظر دارید اقدام به خرید دستگاه کولر گازی نمایید ، می توانید از مشاوره متخصصین سورنا سرویس بهره گرفته تا دستگاهی مناسب و کارآمد را متناسب با متراژ و موقعیت منزل یا محل کارتان تهیه نمایید .

مزایای درخواست آنلاین

در هر لحظه از شبانه‌روز با پر کردن فرم زیر می‌توانید خدمات ما را در اولین زمان ممکن در دسترس داشته باشد. همکاران ما با شما تماس می‌گیرند.

  • پاسخگویی و ارائه خدمات حتی در روزهای تعطیل.
  • درخواست سرویس از این طریق شامل ۱۰% تخفیف می‌باشد.
  • هدف ما ارائه خدمات باکیفیت و جلب رضایت شما است.

همین حالا سفارش خود را ثبت کنید:

کولر گازی

درجهت بهتر کردن سیستم هائی که به منظور خنک کردن محیط و فضائی که در آن به همراه خانواده زندگی می کنیم و یا محل کسب و کارمان سیستم های قبلی و حتی قدیمی جای خود را به دستگاهی با تکنولوژی و فناوری جدید به نام کولر گازی یا اسپلیت داده اند .

کولر گازی با توسل به سیستم تبرید تراکمی برای تمامی فضاها و محیط های کوچک و بزرگ کارایی دارد و علاوه بر ایجاد فضایی خنک و مطبوع بوسیله سیستم تصفیه هوایی که دارد آلودگی های محیط را که به صورت نامحسوس در هوا وجود دارند را ازبین می برد و هوایی پاکیزه را ایجاد می کند .

کولرهای گازی از رده دستگاه هایی هستند که با کمک تبرید تراکمی سیال مبرّد ایجاد سرمایش می کنند . دستگاه هایی مانند چیلرها ، مینی چیلرها ، فن کویل و هواسازها بیشتر برای اماکن بزرگ و مجموعه هایی با تعداد واحدهای زیاد مناسب هستند اما دستگاه کولر گازی به نوعی طراحی گردیده که در کوچک ترین فضاها و اتاق ها هم کارایی مناسبی دارند .

البته به شرطی که باتوجه به وجود ظرفیت های متنوع کولرهای گازی با استفاده از تخصص نصابان دستگاهی با قدرت و ظرفیت مناسب را تهیه فرمایید .

تنوع زیاد کولرهای گازی باعث گردیده تا مورد استقبال صاحبان املاک ، آپارتمان ها ، ویلاهای کوچک و بزرگ و ادارات ، سازمان ها ، شرکت ها و امثال آنان قرارگیرد .

انواع کولر گازی

کولرهای گازی معمولاً به دو شکل یک تکه و دوتکه طراحی می شوند . مدل دوتکه آن از دو بخش ( یونیت ) جدا از یکدیگر تشکیل گردیده که این دو بخش توسط لوله های رابط به همدیگر وصل می شوند .

کمپرسور و کندانسور کولر گازی در یونیت خارجی یا بیرونی قرار می گیرد . یونیت داخلی شامل اواپراتور و فیلترها است که عهده دار خنک کردن محیط و تصفیه می باشند . اما در کولر گازی یک تکه تمامی قطعات و تجهیزات در یک واحد نصب گردیده و قسمت بیرونی دستگاه از طریق هوای ورودی از پنجره ها تامین می گردد .

نحوه عملکرد کولر گازی

دستگاه کولر گازی یا اسپلیت بر اساس اصل ترمودینامیک ، گرما را از محیط خنک تر می گیرد و به محیط گرم تر انتقال می دهد . برای انجام این سیکل مسلماً انرژی مشخصی صرف می شود و نیز تجهیزات و قطعاتی لازم است تا هوای گرم محیط تبدیل به هوایی خنک و مطبوع گردد در زیر چگونگی عملکرد مهمترین قطعات و تجهیزات آورده می شود .

کمپرسور کولر گازی

کمپرسور کولر گازی دستگاهی است که وظیفه آن فشرده سازی سیال مبرد است ، همانطور که قبلاً گفتیم برای انتقال گرما از محیط خنک تر به محیط گرم تر می بایست عملیاتی صورت پذیرد . انرژی لازم برای حرکت سیال مبرد در طول سیکل تبرید تراکمی را دستگاه کمپرسور تأمین می کند .

دستگاه های کمپرسور مدل های قبلی از روش پیستونی یعنی رفت و برگشت استفاده می کردند که عیب این سیستم صرف انرژی بالا و ایجاد صدای زیاد بود به همین جهت این کمپرسورها جای خود را به مدل های جدید دادند و اینک از کمپرسورهای اسکرال روتاری استفاده می شود و حتی در انواع پیشرفته تر کمپرسورهای اینورتر دار نصب می گردد .

از مزیت های کمپرسورهای جدیدتر کار با سرعت های متغیر است ، یعنی نیاز نیست هر دفعه کمپرسور کولر گازی از کار بایستد و مجدداً استارت شود ، بلکه فقط سرعت دوران و چرخش آن کندتر و کاهش می یابد .

کندانسور کولر گازی

بعد از فشرده شدن سیال مبرد توسط کمپرسور لزوماً دمای آن بالا خواهد رفت و تبدیل به یک گاز با حرارت بالا خواهد شد . کندانسور کولر گازی به شکل هوای خنک طراحی شده اند و عهده دار این عملکرد هستند که دمای سیال مبرد را در فرآیند فشار ثابت کاهش داده تا حدی که سیال مبرد را به حالت مایع اشباع درآورند .

شیر انبساط کولر گازی

پس از خروج سیال مبرد از کندانسور از یک شیر تحت عنوان شیر انبساط عبور داده می شود . این عمل باعث افت یکباره فشار سیال می گردد و به دلیل افزایش حجمی که اتفاق می افتد به بخار تبدیل می شود .

اواپراتور کولر گازی

بعد از تبدیل سیال مبرد به گاز اشباع ، توسط اواپراتور در تماس با محیط بیرونی قرار می گیرد . این موضوع باعث میگردد تا گرمای محیط به سیال مبرد انتقال پیدا کند چون دمای سیال مبرد از دمای محیط کمتر است .

این عمل بوسیله یک دستگاه صورت می گیرد که هوای محیط را میمکد و از روی لوله های اواپراتور عبور می دهد و بعد از خنک شدن دوباره به محیط برگشته می شود . در این هنگام سیال مبرد بعد از عبور از اواپراتور توسط خط لوله به کمپرسور بازگردانده می شود . این جریان بطور دائم تکرار می شود و هوایی خنک را ایجاد می کند.

تعمیر کولر گازی سورنا سرویس

انواع کولر گازی

براساس نوع نیاز محیط های شهری طراحان کولر گازی مدل های متنوعی را طراحی کرده اند که تمامی آنها بطور کلی از یک سیستم پیروی می کنند ولی ایجاد تغییرات جزئی در آنها باعث عملکرد بهتر آنها است . در ادامه اشاره ای به انواع کولرهای گازی می گردد .

انواع کولر گازی شامل : پنجره ای یک تکه ، دو تکه ، قابل حمل یا پرتابل ، ایستاده ، کانالی با داکت اسپلیت ، سقفی و دیواری هستند .

کولر گازی پنجره ای یک تکه

نوع پنجره ای کولرهای گازی جزو پرفروش ترین انواع کولر گازی است . این کولر بر روی پنجره  نصب می گردد ، به صورتی که پشت دستگاه به طرف بیرون و فضای باز قرار می گیرد . در قسمت عقبی کولر گازی یک فن وجود دارد که نقش کندانسور را ایفا می کند و با دمیدن هوای بیرون ، عمل خنک سازی را انجام می دهد .

استفاده از کمپرسورهای اینورتر هم صدا را از بین می برد هم مصرف انرژی را به میزان زیادی کاهش می دهند .

کولر گازی دو تکه

همانطور که قبلاً گفته شد عملکرد کولر گازی دوتکه ، در دو یونیت مجزا صورت می گیرد به شکلی که یونیت خارجی در بخش بیرونی واحد قرار می گیرد و یونیت داخلی را می توانید در محل موردنظرتان قراردهید و این دو یونیت توسط تجهیزاتی که شامل لوله های مسی و آلومینیومی است به یکدیگر ارتباط پیدا می کنند .

کولرهای گازی دو تکه در دو نوع معمولی و دارای اینورتر ساخته می شوند که مدل اینورتردار از قابلیت های بیشتری برخوردار است .

از دیگر مزایای این دستگاه کنترل آن بوسیله ریموت کنترل است . با توجه به مزایای کولرهای گازی دو تکه می توانند جایگزین مناسبی در عوض کولرهای گازی پنجره ای باشند .

کولر گازی قابل حمل یا پرتابل

با توجه به بروز مشکلات در زمان جابجایی و انتقال کولر گازی ، مثلاً در زمان جابجایی منزل کولرهای گازی پرتابل دستگاه های مناسبی هستند . انجام تمامی تعمیر و تجهیزات کولرهای گازی توسط یک خط لوله خرطومی به بیرون منتقل می شود.

البته این نکته قابل ذکر است که کولر گازی پرتابل برای محیط های کوچک مناسب است و مزیت این کولرهای گازی امکان انجام سیستم گرمایشی هم هست که بوسیله نصب یک هیتر برقی در دستگاه صورت می گیرد .

کولر گازی ایستاده

عملکرد بهینه کولرهای گازی ایستاده برای سالن های بزرگ ، لابی هتل ها ، مساجد و فضاهای بزرگ یک پارچه است . کولر گازی ایستاده از نوع دوتکه است که یونیت خارجی آن در بیرون از محل و یونیت داخلی در محل موردنظرتان قرار می گیرد .

جابجایی کولرهای گازی ایستاده به دلیل حجم بالای آنها و ارتباط دو یونیت توسط لوله ها و کابل ها کمی مشکل است و توصیه می شود کمتر جابجا گردند .

داکت اسپلیت

اگر موردنظرتان در اختیار داشتن دستگاه واحدی است که تعداد یونیت های آن بیشتر از یک عدد باشد و قادر باشید آنها را در مناطق یا اتاق های متفاوت قرار دهید و خنکی قابل قبولی هم داشته باشید داکت اسپلیت برای این کار مناسب است .

این دستگاه دارای یک یونیت خارجی و چند یونیت داخلی است . کمپرسور و کندانسور در یونیت خارجی نصب می گردد سپس بوسیله یک خط لوله به یونیت مرکزی متصل می شوند.

هدایت هوا توسط کانال های مربوطه صورت میگیرد ، مدیریت میزان هوای ورودی توسط دریچه های هر اتاقی انجام می شود . این دستگاه را با نام کولرهای گازی کانالی هم می شناسند .

کولر گازی سقفی

این مدل از کولرهای گازی بیشتر در سقف های کاذب نصب می شوند .کنترل دستگاه توسط ریموت کنترل است ، بیشترین استفاده کولرهای گازی سقفی در ادارات دولتی و ساختمان های تجاری می باشد.

بیشترین عیب های کولر گازی

کولرهای گازی دچار عیوب ساده و کلی می شوند که به تعدادی از شایع ترین آنها اشاره می شود :

کولر گازی روشن نمی شود .

کولر گازی باد خنک ندارد یا خوب خنک نمی کند .

پرتاب باد کولر گازی ضعیف است .

زمانی که کولر گازی را روشن می کنیم فیوز برق می پرد .

هنگام کار سر و صدای زیادی دارد .

روی برنامه گرمایش ، گرمای مناسبی ندارد .

دائماً پیام خطا و ارور می دهد .موتور دائماً کار می کند و قطع نمی شود .

اواپراتور برفک می زند .

در زمان خاموش بودن آب ریزش دارد .

کمپرسور کولر گازی آمپر بالا می کشد .

در ادامه بطور مختصر به راه حل مشکلات مطرح می پردازیم:

سؤال : با زدن دوشاخه به پریز برق ، فیوز اصلی می پرد

به احتمال زیاد اتصال کوتاهی در مدار قبل از ورودی به کولر گازی وجود دارد. دوشاخه ، سیم رابط و جعبه فیوز را کنترل کنید .

سؤال : تا کولر گازی روشن میشود فیوز می پرد :

احتمال دارد بعد از سرویس یا تعمیرات کولر گازی ، در نوع چینش مدار در پنل ها اشتباهی صورت گرفته ، دوباره نوع چینش را کنترل کنید . یا اینکه خازن دستگاه خراب شده است ، خازن را تعویض کنید . مورد دیگر ممکن است فن کولر گازی دچار مشکل شده است ، فن را خاموش کرده و سیم های داخل فن را چک کنید تا اتصالی وجود نداشته باشد . اگر این موارد مشکلی نداشت امکان دارد کمپرسور دچار مشکل باشد .

سؤال : کولر گازی روشن نمی شود :

ممکن است یکی از این موارد باشد ، پریز برق نداشته باشد ، دوشاخه یا سیم رابط خراب باشد ، کلید اصلی کولر گازی ایراد پیدا کرده و یا یکی از سیم های مدار قطع است .

سؤال : کولر گازی سرمای بیش از حدّ تولید می کند و قسمتی از لوله های اواپراتور برفک می زند :

کولر در هنگام شارژ ، گاز بیشتر از میزان لازم گاز دریافت کرده .

سنسور محیطی دچار اشکال است.

سنسور پایپ بر روی اواپراتور چار خرابی و نقص دارد.

سؤال : لوله های اواپراتور برفک می زند ولی کولر گازی باد سرد ندارد :

موتور فن خراب است.

پروانه اواپراتور هرز است.

مسیر هوای ورودی به کولر مسدود است .

سؤال : در حالت سرمایش باد گرم میزند :

سیم رابط بین ترموستات و کمپرسور اسپلیت وصل نیست .

خراب شدن اورلود در کمپرسور

خرابی رله استارت .

گاز کولر خالی است یا نشتی دارد .

خازن دستگاه مشکل پیدا کرده .

سنسور محیطی دچار مشکل است.

از سالم بودن ترموستات اطمینان حاصل کنید .

سؤال : قبل از روشن شدن موتور صدا به گوش می رسد:

جریان برق ضعیف است.

لوله ها انسداد دارند .

رله استارت خراب است.

خرابی اورلود .

نیم سوز شدن کمپرسور .

موارد مذکور بخشی از معایبی بود که ممکن است یک کولر گازی با آن روبرو شود ، چنانچه با کنترل و بررسی های ابتدایی به عیب حاصل پی نبردید حتماً به کارشناسان معتمد خودتان مراجعه کنید .      

قیمت تعمیر کولر گازی

 قیمت تعمیر کولر گازی به عامل های بسیاری بستگی دارد.  نمی توان قیمتی برای آن تعیین نمود. قیمت تعمیر بستگی به این دارد که مشکل کولر گازی چیست. آیا به تعمیر کردن قطعه لازم است یا به عوض کردن آن و یا حتی این که برند کولر گازی شما چه چیزی است. محدوده قیمتی مختلفی به منظور قیمت تعمیر کولر گازی می توان مشخص نمود.

 برای مثال تعمیر کردن مشکلی که سبب لرزش اضافی یونیت کولر گازی می شود، با تعمیر کردن مشکلی که سبب صدای اضافی سیستم می شود، بی شک قیمت برابری ندارد. مدل برند کولر گازی نیز، مطابق مصوبه اتحادیه کولر گازی و قیمت خدمات آن، از عامل های موثر بر قیمت تعمیرکار کولر گازی می باشد.

 درباره فرق قیمتی که برند‌ های گوناگون به وجود می آورند. می شود بیان نمود که برای مثال : اگر سیستم نیازمند به عوض کردن قطعه باشد، قطعه‌ ای که برای کولر گازی LG یا کولر گازی سامسونگ خریداری می شود. با قطعه‌ای که برای یک برند درونی خریداری می شود، بی شک فرق قیمت به دنبال دارد. فرق ساختار هر چند کم، در برند های گوناگون نیز سبب  تغییر کردن قیمت و تعرفه تعمیر کولر گازی می شود.

 اگر به سراغ یک جمع بندی از عامل های موثر بر هزینه و تعرفه،  تعمیر کردن کولر گازی می باشید. لیست زیر به شما یاری خواهد رساند:

 تعرفه رفت و برگشت

مدل برند سیستم 

تعرفه متخصص تعمیرکار کولر گازی

محیط و شهر مکان زندگی شما

هزینه عوض کردن یا تعمیر کردن  قطعه هایی مانند : برد، کمپرسور، سنسور یونیت درونی، ترانس کولر گازی و …

 هزینه تعمیرکار کولر گازی 1400 با دقت به مورد هایی که بیان شد مشخص می شود. مناسب است برای اطلاع دقیق درباره قیمت، از سایت مورد نظر مورد مطالعه قرار دهید، و خدمت از ما به صورت بی هزینه دریافت نمایید. با دقت به اختلال کولر گازی، قیمت و تعرفه تعمیر کردن آن در سال 1400، عددی میان پنجاه هزار تومان تا سیصد و پنجاه هزار تومان می باشد.

 مورد لحاظ قرار دهید، مدل کولر گازی دارای دشواری های گوناگونی در تایم تعمیرات می باشند، که در مزد تعمیرکار موثر می باشد. شما توانایی دارید خدمات دیگری مثل : نصب کردن سایبان کولر، کانال ساختن، تعمیر کردن داکت و پاکیزه کردن داکت را در خدمت از ما به همراه تقاضا تعمیر کولر خود، ثبت نمایید.

برای سایر خدمات کولر گازی وارد صفحات زیر شوید:

نصب کولر گازی

سرویس کولر گازی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *