Rate this page

نصب ماشین لباسشویی توسط سورنا سرویس

سورنا سوریس یکی از بزرگترین مراکز فعال در بخش لوازم خانگی در شهر تهران است. متخصصان سورنا سرویس در تلاش هستند تا خدمات خود را با کیفیت بالا به مشتریان ارائه دهند. از هدف های بزرگ این مجموعه جلب رضایت مشتری ها می باشد. یکی از فعالیت های این مجموعه نصب ماشین لباسشویی است.  

متخصصان فعال در سورنا سرویس ماشین های لباسشویی را با برندهای مختلف می توانند نصب کنند. خریداران ماشین های لباسشویی باید با این مرکز تماس گرفته تا در اسرع وقت متخصصان آموزش دیده به محل مورد نظر مراجعه کرده و اقدام به نصب ماشین لباسشویی خود کند. این مرکز ضمانت می کند که بهترین خدمات را به مشتری ارائه دهد. در هنگام نصب ماشین لباسشویی، نصاب اعزام شده راهنمایی های لازم را به متقاضی بیان می کنند.

همین حالا سفارش خود را ثبت کنید:

مزایای درخواست آنلاین

در هر لحظه از شبانه‌روز با پر کردن فرم زیر می‌توانید خدمات ما را در اولین زمان ممکن در دسترس داشته باشد. همکاران ما با شما تماس می‌گیرند.

  • پاسخگویی و ارائه خدمات حتی در روزهای تعطیل.
  • درخواست سرویس از این طریق شامل ۱۰% تخفیف می‌باشد.
  • هدف ما ارائه خدمات باکیفیت و جلب رضایت شما است.
تماس با سورنا سرویس

نصب ماشین لباسشویی در تهران

مرکز سورنا سرویس در همه قسمت های شهر تهران نمایندگی دارد. به عنوان مثال این مرکز در بخش شرق تهران در مناطق رسالت، مدنی، شمیران نو، علم و صنعت، تسلیحات، بهار، هفت حوض، پیروزی، گرگان، تهران، نظام آباد، کرمان، دردشت، پلیس، نارمک، شمیرانو، هنگام، سراج، سازمان آب، بهار، تهرانپارس، نظام آباد، امام حسین، اجاره دار، استخر و دلاوران نمایندگی دارد. 

این تعداد نمایندگی زیاد تنها در قسمت شرق تهران موجب می شود که متخصصان همکار به همه نقاط آن دسترسی داشته باشند و پس از برقراری تماس در اولین فرصت خود را به محل مورد نظر برسانند و عمل نصب را انجام دهند. نمایندگی های سورنا سرویس در بخش شمال، جنوب و غرب تهران نیز فعال هستند.

 در قسمت جنوبی نیز محله های دولاب، مولوی، نازی آباد، امین آباد، خاوران، خزانه، شمیران، گمرک، جوادیه، خانی آباد، حسن آباد، فلاح، پیروزی، کیانشهر، نیروی هوایی، میدان خراسان، قصر فیروزه، بریانک، صالح آباد و مشیریه را تحت پوشش خود قرار می دهد. همه این نمایندگی ها و افراد فعال در آنها سعی دارند که بهترین خدمات را به مشتریان خود ارائه دهند.

آموزش نصب ماشین لباسشویی

نصب ماشین لباس شویی مراحل خاص خود را دارد که باید با دقت انجام شوند. این مراحل نیاز هست که از طریق متخصصان حرفه ای انجام شود تا در هنگام نصب ماشین لباسشویی و پس از آن مشکلات ایجاد نشود. معمولا در قسمت پشت دستگاه ماشین لباسشویی تعدادی پیچ قرار داده شده است. هدف از قرار دادن این پیچ ها حفاظت از قسمت های داخلی آن در حین حمل و نقل است. در هنگام حمل و نقل ماشین لباسشویی تکان هایی به دستگاه در هنگام حرکت وارد می شود که ممکن است به دستگاه آسیب برساند. این پیچ ها دستگاه را در داخل جعبه ثابت نگه می دارند و از حرکت دستگاه جلوگیری می کنند.

شکل این پیچ ها در هر ماشین لباسشویی متفاوت است اما معمولا این پیچ ها در قسمت پشت دستگاه تعبیه شده اند. این پیچ ها که شش عدد می باشند باید قبل از استفاده و نصب دستگاه باز شوند. در صورتی که این پیچ ها باز نشوند و سپس مورد استفاده قرار گیرد در هنگام کار کردن باعث ایجاد صداها و تکان های شدیدی در ماشین لباسشویی می شوند. 

متخصصان سورنا سرویس با استفاده از یک آچار مناسب این پیچ ها را باز می کنند تا از ایجاد این صداها جلوگیری کنند. نکته مهم این است که خریدار باید این پیچ ها را در یک جای امن قرار دهد تا اگر نیاز به جابجایی مجدد ماشین لباسشویی بود از آن پیچ ها استفاده شود. در بین لوازم جانبی مربوط به ماشین لباسشویی تعدادی درپوش پلاستیکی وجود دارد که  متخصص سورنا سرویس این درپوش ها را با دقت در محل سوراخ پیچ ها قرار می دهد.

نصب ماشین لباسشویی

یکی از راهنمایی هایی که متخصص سورنا سرویس در خصوص نصب ماشین لباسشویی انجام می دهد در مورد مکان مناسب برای ماشین لباسشویی است. به دلیل متنوع بودن طراحی و شکل ماشین های لباسشویی، فضاهای مختلفی برای نصب آنها مورد نیاز است.

مکان مورد نظر برای ماشین لباسشویی باید کاملا مسطح باشد. شیب دار بودن محل نصب به هیچ وجه مطلوب نیست. سطوح کاملا مسطح باعث بهتر کار کردن ماشین لباسشویی می شوند. در صورتی که محل قرار دادن ماشین لباسشویی شیب داشته باشد به هیچ وجه نباید از تکه های مقوا، چوب، کاشی و … برای تزار کردن استفاده شود. برای سنجش تراز بودن دستگاه از تراز حباب دار استفاده می شود.

پس از مشخص شدن محل نصب ماشین لباسشویی باید آن را تمیز کرد و از آب و ماده شوینده مناسب برای انجام این کار استفاده شود. پس از شستشو نیز باید کف را خشک کرد.  

در ماشین لباسشویی پایه هایی وجود دارد که در هنگام نصب می توان با باز کردن آنها شیب موجود در محل را برطرف نمود. ارتفاع این پایه ها قابل تنظیم است. حداکثر مقدار شیب سطح در هنگام نصب ماشین لباسشویی باید در حدود یک درجه باشد. اگر شیب بیشتر از یک درجه باشد کارکرد دستگاه ماشین لباسشویی با مشکل روبرو خواهد شد. به عنوان مثال صداهای و لرزش های ناخواسته به وجود می آید. نکته ی دیگری که حتما باید مورد توجه قرار گرفته شود رعایت فاصله ماشین لباسشویی با دیوار است. فاصله ماشین لباسشویی از دیوار باید حداقل ده سانتیمتر باشد. اگر در طرفین ماشین لباسشویی سطوح و یا اشیا دیگری وجود دارد باید حداقل دو سانتیمتر از آنها فاصله داشته باشد. فاصله پایه های ماشین لباسشویی نیز تقریبا باید دو سانتیمتر باشد. این فاصله با باز کردن پایه های دستگاه  قابل تنظیم است.

 رعایت این فاصله ها موجب ایجاد فضاهای خالی در اطراف دستگاه می شود تا هوا بتواند به خوبی در اطراف ماشین لباسشویی گردش کند و باعث تهویه مناسب در اطراف دستگاه می شود. در هنگام نصب ماشین لباسشویی باید وسایل گرمازا مانند بخاری، اجاق گاز، شومینه و …را در فاصله دور از آن قرار داد. در صورتی که در محل مورد نظر مشکل کمبود فضا وجود داشته باشد حتما باید بین آنها صفحات عایق قرار داد. یکی از موادی که به عنوان عایق حرارتی مورد استفاده قرار می گیرد ورقه آلومینیومی است. ورقه آلومینیومی باعث می شود گرمای مواد گرما زا بر دستگاه ماشین لباسشویی اثرات مخرّب نداشته باشد.

 به طور کل دمای محل نصب ماشین لباسشویی باید معتدل باشد. از نصب ماشین لباسشویی در محلی که دما بسیار کم است نیز باید پرهیز شود.

برخی ماشین های لباسشویی مانند بوش، ال جی و سامسونگ نباید در دمای کمتر از صفر درجه قرار گیرند. علاوه بر این دماهای بسیار پایین موجب کاهش قابلیت کلیدها و وسایل الکتریکی می شوند. پس از نصب دستگاه نیز اشیا و ظروف مانند سبد لباس نباید روی سطح ماشین لباسشویی قرار گیرند. پودر شوینده باید در محل مناسب قرار داده شود اگر بر روی سطح ماشین لباسشویی قرار داده شود امکان دارد بر روی سطح دستگاه ریخته شود و مشکلاتی را به همراه داشته باشد. ماشین لباسشویی باید در قسمتی از محل قرار داده شود که کارکردن با آن مشکل نباشد. دسترسی به محل نصب ماشین لباسشویی باید سهل و آسان باشد تا اگر کارشناس سورنا سرویس به آن مراجعه کرد به آسانی بتواند ماموریت خدماتی خود را انجام دهد و در وقت صرفه جویی شود.

گاهی اوقات خانم های خانه دار بر روی ماشین لباسشویی ظروف تزئیناتی و حتی گلدان های سنگین قرار می دهند که به هیچ جه توصیه نمی شود. برای دوشاخه ماشین لباسشویی باید از یک پریز مخصوص بدون استفاده کرد. این دو شاخه نباید به سه راهی متصل شود.

 فاصله ی پریز با ماشین لباسشویی باید متناسب باشد تا از کشیدگی سیم جلوگیری شود. فاصله پریز برق از ماشین لباسشویی باید حدود یک و نیم متر باشد. جهت جلوگیری از برق گرفتگی حتما باید این پریز باید به زمین متصل باشد. اتصال به زمین در مواقعی که رعد و برق اتفاق می افتد بسیار مفید است و از آسیب دیدن دستگاه در آن هنگام جلوگیری می کند.

در هنگام نصب ماشین لباسشویی حتما باید سیم برق را بررسی کرد تا در صورت آسیب دیدن و یا پاره بودن با محل خرید و یا نمایندگی تماس برقرار شود. مقدار فشار آب شیر ورودی حتما باید تنظیم شود. در صورتی که فشار آب از حداکثر مقدار محدوده تعیین شده بیشتر باشد به یک دستگاه فشار شکن احتیاج پیدا می شود تا فشار آب را تعدیل کند و دستگاه آسیب نبیند. هنگام نصب ماشین لباسشویی و پس از آن باید شلنگ ها مورد بررسی قرار گیرند زیرا اگر شلنگ های آب دچار پیچ خوردگی باشند باعث می شود آب در یک جا جمع شود. عدم سوراخ بودن و نشت نکردن شلنگ ها نیز حتما باید بررسی شود.

 

 در صورتی که از دو عدد شلنگ برای نصب ماشین لباسشویی استفاده شود شلنگ رنگ قرمز و آبی به ترتیب به آب گرم و آب سرد مربوط است. گاهی اوقات نیز از حروف H  و C برای مشخص کردن به ترتیب آب گرم و سرد استفاده می شوند و نشان دهنده ی کلمات  Hot و Cold  می باشند.

اگر در هنگام کار با ماشین لباسشویی از آب گرم استفاده شود در مصرف انرژی صرفه جویی می شود. شلنگ تخلیه باید کاملا سالم باشد. متخصصین در هنگام نصب ماشین لباسشویی باید از عدم پیچ خوردگی آن اطمینان کامل حاصل کنند. طول شلنگ تخلیه باید استاندارد باشد. در صورت معیوب بودن و نشت کردن لوله تخلیه، آب درون آن بر روی کف محل نصب سرازیر می شود. فاصله خروجی لوله تخلیه از زمین باید حدود پنجاه سانتیمتر باشد. نکته ی دیگری که در مورد استفاده از ماشین لباسشویی باید بیان نمود این است که همیشه پس از استفاده از ماشین باید شیر آب را بست و دوشاخه ماشین لباسشویی از پریز کشید.

رعایت کردن موارد فوق، مزایایی را در پی دارد. اگر ماشین لباسشویی با اصول بیان شده نصب شود عمر ماشین لباسشویی طولانی تر خواهد شد و راندمان کار دستگاه افزایش پیدا خواهد کرد.

رعایت اصول فوق موجب بهتر شسته شدن لباس ها می شوند. قرار گرفتن ماشین لباسشویی در جای مناسب از ایجاد نشتی در دستگاه جلوگیری می کند.

نصب ماشین لباسشویی

هزینه نصب ماشین لباسشویی

مشتری مداری و جلب رضایت و اعتماد مشتری یکی از اهداف بزرگ مرکز سورنا سرویس است. متخصصان این مرکز سعی دارند بهترین قیمت ها را برای نصب ماشین لباسشویی در نظر گیرند. هزینه ی نصب به عواملی بسته است. به عنوان مثال اگر محل متقاضی با نمایندگی فاصله زیاد داشته باشد و یا تردد در آن مسیرها دشوار باشد هزینه نصب نیز متناسب با مشکلات مذکور خواهد بود.

نصاب ماشین لباسشویی

نصاب ماشین لباسشویی باید حرفه ای باشد و در این زمینه آموزش کافی دیده باشد. نصب برخی از ماشین لباسشویی ها پیچیده است. نصب ماشین های لباسشویی دوقلو و انجام اتصالات آب و برق را بدون تجربه و تخصص نمی توان انجام داد. بنابراین به نصاب ماشین لباسشویی حرفه ای و متخصص نیاز خواهد بود. یک نصاب حرفه ای اطلاعات فراوانی در زمینه قطعات ماشین لباسشویی دارد و هنگامی که برای تعمیر فراخوانده می شود قادر است در زمان کوتاهی نقص به وجود آمده را شناسایی کند. نصاب ایده آل و متخصص باید موارد ایمنی را در هنگام نصب ماشین لباسشویی انجام دهد تا از بروز حوادث نامطلوب جلوگیری کند و راندمان کاری خود را بهبود بخشد.

نصاب ماشین لباسشویی علاوه بر اطلاعات و تجربه خود در زمینه انواع ماشین های لباسشویی، باید به اصول معاشرت و رفتار با مشتری مسلط باشد. یک نصاب ایده آل باید تمیز، مرتب، با فرهنگ و قانونمند باشد. وقت شناس بودن و مسئولیت پذیر بودن نیز از بارزترین ویژگی های یک نصاب موفق است.

او می داند که به هر اندازه که با مشتریان با احترام رفتار کند به همان اندازه احترام دریافت می کنند و این مشتریان مبلغانی برای او و مرکز سورنا سرویس خواهند بود. هر چقدر که نصاب ماشین لباسشویی در جلب نظر و اعتماد مشتری موفق باشد مطمئنا به همان اندازه مرکز در مسیر اهداف خود پیشرفت خواهد کرد. رفتار نصاب و آداب معاشرت او در حافظه مشتری نقش می بندد و در موارد بعدی مانند تعمیر ماشین لباسشویی با توجه به خصوصیات نصاب تصمیم می گیرد که با کدام مرکز برای برآوردن نیاز خود تماس برقرار کند. از آنجایی که تجارت فقط به دست آوردن سرمایه نیست بلکه هدف اصلی رضایت مشتری و اطمینان خاطر اوست پس نصاب باید موارد گفته شده را همیشه مد نظر قرار دهد. رضایت مشتری و جلب اعتماد او نسبت به مرکز، خود به عنوان یک سرمایه دائمی تلقی می شود.

سخن آخر اینکه نصب ماشین لباسشویی دارای مراحل خاصی است که حتما باید به آن توجه شود. رعایت نکردن اصول نصب ماشین لباسشویی گاهی می تواند حوادث جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد. 

برای خدمات سرویس نیز می توانید وارد لینک زیر شوید.

سرویس ماشین لباسشویی