Rate this page

نصب اجاق گاز

در این نوشته صفر تا صد آموزش نصب اجاق گاز را به شما خواهیم داد. اجاق گاز از قبل تا الان تغییرات بسیاری نموده است. در گذشته فقط اتاق گاز ایستاده مورد استفاده بود. اما الان با اجاق گازهای برقی، صفحه برقی، ایستاده، فردار و بسیاری از انواع دیگر مواجه هستیم.

 اجاق گازها را می‌توان از نظر روش نصب به دو قسمت صفحه‌ای و ایستاده تقسیم نمود. اجاق گازهای ایستاده اجاق گاز‌های معمولی و فردار ایستاده هستند. عموما جایی در زیر هود برای نصب اجاق گازها در آشپزخانه فراهم می‌شود.

 اما محل گذاشتن اجاق گاز‌های صفحه‌ای بر روی یکی از کابینت‌ها خواهد بود، اجاق گازهای رومیزی به خاطر تنوع فراوان در محل قرارگیری به خاطر چیدمان فضای آشپزخانه خیلی مناسب تر است. در ادامه این نوشته با نکات محل گذاشتن اجاق گاز و روش نصب اجاق گاز صفحه‌ای و ایستاده آشنا خواهیم شد.

نصب اجاق گاز توسط سورنا سرویس

اگر اجاق گاز شما با مشکلی روبرو گردیده و از خراب شده  است وضعیت بد و کلافگی شما را بهتر از هر فردی درک می نماییم، اما مواظب باشید که برای برطرف کردن سریع مشکل خود دستگاه را به هر فرد نسپارید. در حقیقت تعمیرکار باید صلاحیت رسیدگی و نصب اجاق گاز و یا فر گاز را داشته باشد و باید تخصص کافی در این زمینه را دارا باشد، و موارد استاندارد و ایمنی این وسایل را خیلی خوب بداند و رعایت کند .

همین طور بعضی از اجاق گازها یا فر گاز‌ها که به شکل صفحه‌ای یا رومیزی و توکار هستند، پیچیدگی‌های بیشتری خواهد داشت و به مهارت و تجربه بیشتری برای نصب اجاق گاز و سرویس آن نیاز دارد. علاوه بر این مسائل بعضی از برندهای خارجی اجاق گاز به خاطر تکنولوژی‌ها و مهندسی‌های پیشرفته از نصب دشوارتری برخوردار است، برای جلوگیری از ورود خسارت و آسیب و یا 

ریسک مشکل حتماً باید از نصاب متخصص همان برند استفاده کرد.

سورنا سرویس با دارا بودن بیش از 1000 تخصص داشته با تجربه در همه جای کشور خدمات اجاق گاز همه نوع‌های آن  مانند : رومیزی توکار مبله را با سریع‌ترین زمان ممکن ارائه خواهد کرد. نصب و سرویس اجاق گاز به وسیله تعمیرکار متخصص برند دستگاه در منزل خود شما انجام می‌شود، و با دادن گارانتی معتبر هم همراه خواهد بود.

 تنها کافیست با ارسال فرم و یا تماس تلفنی دردسرهای نصب اجاق گاز را به متخصصین ماهر سورنا سرویس بسپارید، در مدت زمان خیلی کم دستگاه آماده به کار و سالم را تحویل بگیرید. نصب اجاق گاز توسط سورنا سرویس به بهترین شکل انجام خواهد شد.

همین حالا سفارش خود را ثبت کنید:

مزایای درخواست آنلاین

در هر لحظه از شبانه‌روز با پر کردن فرم زیر می‌توانید خدمات ما را در اولین زمان ممکن در دسترس داشته باشد. همکاران ما با شما تماس می‌گیرند.

  • پاسخگویی و ارائه خدمات حتی در روزهای تعطیل.
  • درخواست سرویس از این طریق شامل ۱۰% تخفیف می‌باشد.
  • هدف ما ارائه خدمات باکیفیت و جلب رضایت شما است.
تماس با سورنا سرویس

نصب اجاق گاز در تهران

از آنجا که گاز یکی از پر استفاده ترین و پر اهمیت ترین ابزار آشپزخانه است، به ویژه اگر به پخت و پز‌های متنوع و شیرینی پزی‌های زیاد علاقه دارید. حتماً در زمان خرید و نصب اجاق گاز توجه بیشتری به خرج دهید. دقت داشته باشید اجاق گازی که انتخاب مینمایید، از همه قابلیت‌های مورد نیاز برخوردار باشد به شکلی اجاق‌ها از نظر اندازه به دو گروه تقسیم می گردد.

 اجاق گازهایی که طول آنها کمتر اما ارتفاع آنها بیشتر است ،و اجاق‌های گازهایی که از نظر طول بزرگتر است.  اجاق گازهایی که طول آنها بیشتر است نسبت به دسته دیگر تعداد شعله بیشتر و امکانات بیشتری دارد. انتخاب بین این دو بستگی به فضای آشپزخانه و تعداد خانوار شما و مقدار استفاده از گاز و همین طور استفاده شما از امکانات دیگر خواهد داشت.

نصب اجاق گاز در تهران در تهران توسط مامورین نمایندگی‌ها انجام می شود.

 

نصب اجاق گاز رومیزی

در زمان نصب اجاق گاز رومیزی از تیم تخصص داشته یاری بگیرید تا از اتصال‌های لوله‌های آب تغییر را بدون رعایت اصل‌ها آن پیشگیری نمایید. دقت کنید کابینت ساز شما این قسمت قرار گرفتن گاز بر روی صفحه کابینت را طوری برش بدهد که در زمان قرارگیری گاز رومیزی در محل اجاق گاز به شکل مطلوب محل برش خورده جای گیرد. نه آنقدر باز باشد که لبه استیل گاز نتواند به درستی بر روی کابینت گذاشته شود و نه آنقدر بسته باشد که گاز در محل مناسب قرار نگیرد.

 بهترین اقدام این است که فضا دقیقا طبق سطح زیر گاز رومیزی برش داده شود که با مقداری فشار گاز در محل جا بگیرد. نکته مهم دیگری که باید به آن دقت نمود این است، که تکنسین از لوازم و تجهیزات استاندارد مثل شیلنگ با جنس و قطر مناسب، بست خوب سرشیلنگی که ترجیحاً استیل باشد و دارای نوک بلند باشد استفاده کند.

 حتماً در زمان نصب گاز رومیزی بر روی صفحه و در محلی که لبه گاز رومیزی بر روی کابینت گذاشته می‌شود از درز بند لاستیکی استفاده نماید. در مکان مربوطه چسبانده شود این نوار درزگیر در کار کارتون گاز رومیزی گذاشته شده است و سرویس کار وظیفه دارد از آن در جهتی که بیان شده استفاده نماید.

 

نصب اجاق گاز با برند‌های مختلف

خوشبینانه می شود گفت که سورنا سرویس برای همه برندهای خارجی و ایرانی اعم از بوش، تکنو گاز، آریستون، اخوان، البرز، اسنوا ، پادیسان، دوو و بقیه موارد تعمیرکار و نصاب مخصوص دارد. این نصاب‌ها و متخصصین ماهر و با تجربه همه مدل‌های اجاق گاز شما در هر نوعی که هست. مانند : ایستاده، صفحه ای، رومیزی و توکار سرویس نصب و تعمیر را انجام می‌دهند و نیازی نیست. شما در این رابطه دغدغه داشته باشید و نصب اجاق گاز با برند‌های مختلف را انجام می دهد.

نصب اجاق گاز

هزینه نصب اجاق گاز

خریداران عزیز گاهی اوقات مشاهده می‌شود کسانی که حرفه‌ای نیستند، بدون این که اصول ایمنی و فنی را در نظر بگیرند و بدون اینکه اخلاق کاری را رعایت کنند. اقدام به نصب لوازم گازسوز خانه‌ها می‌کنند که متاسفانه از جنس‌های غیر فابریک و غیر استاندارد استفاده می نماید.

گاهی به خاطر این که یک قطعه مورد نیاز را نداشته است، کار را سمبل نموده که منجر به انجام دوباره ی نصب و هزینه‌های زیاد و حتی خسارت هایی برای مصرف کننده به دنبال داشته است.

 هزینه نصب اجاق گاز از ۶۰ هزار تومان شروع می‌شود و تا ۱۰۰ تومان نیز وجود دارد.

 

آموزش نصب اجاق گاز

آموزش نصب اجاق گاز را برای شما خوبان توضیح می دهیم تا با آگاهی و دانش نسبت به نصب گاز خود بپردازید. به خاطر داشته باشید که در زمان نصب و راه اندازی اجاق گاز پر اهمیت ترین نکته‌ای که باید به آن دقت نمود.

 رعایت کردن نکات ایمنی است در صورتی که هشدارهای ایمنی در زمان نصب رعایت نشود. خسارت‌های جبران‌ ناپذیری را به دنبال خواهد داشت. مجموعه ما نمایندگی نصب اجاق گاز برندهای خارجی و داخلی را دارد، تا شما را با آموزش نصب اجاق گاز‌های گوناگون آشنا نماید.

 برای نصب اجاق گاز نیاز است تا مسائل ایمنی رعایت شود و دانش کافی در این رابطه داشته باشید. دقت کنید قبل از اینکه مشغول نصب اجاق گاز شوید. لازم است بدانید گاز خطرناک است، خیلی از آتش سوزی‌ها و انفجارها در منازل و ساختمان‌ها به خاطر رعایت نکردن، نکات ایمنی در زمان نصب اجاق گاز و پکیج بوده است.

 با این توضیحات نصب اجاق گاز را به یک تعمیرکار اجاق گاز بسپارید، مهم‌ ترین چیزی که در زمان نصب اجاق گاز باید به آن دقت نموده رعایت کردن نکات ایمنی برای جلوگیری از آسیب و خطر است. در ادامه آن را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

 دقت کنید که اجاق گاز را از هر نظری که باشد، کنار پنجره نگذارید. نصب اجاق گاز کنار پرده احتمال به وجود آمدن آتش‌سوزی را زیاد می‌کند. اجاق گاز را با فاصله از یخچال و لباسشویی نصب کنید. اجاق گاز را دقیقا زیر هود با فاصله مناسب نصب کنید. از گذاشتن اجاق گاز در جایی که در معرض با دست پرهیز کنید.

 اجاق گاز را در کنار شیلنگ گاز و آب نصب نفرمایید. بدون حضور تکنسین خدمات بعد از فروش اصلا اجاق گاز را از داخل جعبه بیرون کنید، حتی اگر کابینت ساز این درخواست را داشت.

برای نصب گاز ایستاده یا مبله موارد زیر را مورد بررسی قرار دهید : اول اجاق گاز را از کارتون بیرون کنید، قبل از اقدام کردن به نصب شیلنگ مخصوص نصب اجاق گاز را تهیه نمایید.

 اجاق گاز را در جایی که برای آن در نظر گرفته اید بگذارید. پایه‌ها آن را محکم بر روی زمین قرار دهید، شیلنگ گاز را به شیر ورودی گاز متصل نمایید و مطمئن شوید،شیلنگ و شیر انتقال گاز نشتی ندارد.

 

خدمات سورنا سرویس برای نصب اجاق گاز

دقت نمایید کابینت‌ ساز شما قسمت قرار گرفتن گاز بر روی صفحه کابینت را طوری برش می دهد، که در زمان گذاشتن گاز رومیزی در جای آن اجاق گاز به شکل خوب محل برش خورده قرار گیرد.

 مناسب ترین کار این است که محیط دقیقا طبق سطح زیر گاز رومیزی برش داده شود، که با مقداری فشار گاز در جای خود قرار گیرد. نکته دیگری که باید به آن دقت نمود این است که تکنسین مربوطه از تجهیزات و لوازم استاندارد مثل : شیلنگ با جنس و قطر مناسب سرشیلنگی که ترجیحاً جنس آن از استیل و دارای نوک بلند باشد استفاده کند.

 حتماً در زمان نصب گاز رومیزی بر روی صفحه کابینت و در جایی که لبه‌های گاز رومیزی بر روی کابینت گذاشته می‌شوند، از درز بند لاستیکی استفاده نمایید. در مکان مربوط به آن بچسبانید به نوار درزگیر در کارتون‌ها یک گاز رومیزی از کارخانه گذاشته شده است، سرویسکار وظیفه دارد از آن در جهت که بیان شد استفاده نمایید.

 از ویژگی‌های درزبند می‌توان به وجود آمدن بستری ارتجاعی در زیر گاز رومیزی، برای ممانعت از گذر جرم، گرد و غبار و خرده غذا به زیر گاز و همین طور چسبیدن گاز رومیزی بر روی صفحه کابینت اشاره نمود. خدمات سورنا سرویس برای نصب اجاق گاز خدمات کامل و ارزشمندی است.

 این موارد ایمنی بیشتری به آشپزخانه خواهد داد، اما چیزی که لازم است نصب بست‌های گاز رومیزی که در کارتن از کارخانه تولیدی در آن گذاشته شده است است. چون این بست‌ها هم در محل خود کارکردی برای ایمنی بیشتر دارد، موجب متصل شدن مطلوب گاز رومیزی به کابینت می گردد.

نصب اجاق گاز

نمایندگی نصب اجاق گاز

نصاب‌های زیادی در سطح شهرها فعالیت دارند که تعداد اندکی از آنها نمایندگی‌های رسمی اجاق گاز هستند و تجربه و تخصص کافی در این زمینه را دارند؛ بنابراین تلاش کنید یک نمایندگی نصب اجاق گاز را با وسوسه زیاد برای خود پیدا کنید و با دقت و تامل و بدون شتاب زدگی از آن کمک بگیرید.

 برای انجام نصب گاز و قطعات آن می توانید درخواست خود را از قسمت ثبت درخواست آنلاین استعلام و مطرح کنید. یا با شماره هایی که وجود دارد تماس بگیرید و درخواست خود را اعلام کنید داده است. در سریع ترین زمان ممکن تکنسین ما به محل مراجعه کند.

 درخواست سرویس و تکنسین اجاق گاز هم مهم است که از یک نمایندگی معتبر انجام گیرد. به محض دریافت درخواست نمایندگی معتبر متخصص آن برند اجاق گاز شما را به محل اعزام می‌کند، تا آن را نصب و در صورت ایجاد مشکل آن را تعمیر و سرویس کند. گروه ما که پشتیبانی و تامین قطعات اجاق گاز را دارد همه برندها را نصب می‌کند، برای آنها نمایندگی دارد. بنابراین اگر به دنبال یک تیم مطمئن برای خرید نصب تعمیر و سرویس اجاق گاز هستید، می‌توانید به گروه ما مراجعه کنید.

استاندارد نصب اجاق گاز

استاندارد نصب اجاق گاز چیست؟ اولین و مهم ترین مسئله‌ای که می‌توان به آن اشاره نمود فاصله لوله گاز از کاشی آشپزخانه و شیشه و یا استیل گاز رومیزی است، باید ۱۰ سانتی متر از کاشی و ۲۰ سانتی متر از شیشه فاصله داشته باشد.

 در زمان نصب دقت کنید لوله گاز شهری در کنار یا بالای گاز رومیزی قرار نگیرد. چون اگر لوله گاز با حرارت مستقیم نزدیک باشد. احتمال خطراتی مانند آتش‌سوزی و انفجار زیاد می‌شود.

سخن پایانی

در مورد انجام نکات ایمنی برای نصب اجاق گاز چه اندازه اطلاع دارید، اگر یک اجاق گاز خریداری کرده اید و یا به محل جدید انتقال پیدا کرده اید. اطلاعات خود را در رابطه با روش نصب اجاق گاز در چه اندازه می دانید؟ آیا فقط یک سرویس کار استخدام نموده و به کار او اعتماد صد در صد می‌کنید، دقتی به رعایت نمودن نکات ایمنی در هنگام نصب اجاق گاز ندارید؟

 آیا این احتمال را نداده اید که سرویسکار هم ممکن است اشتباه کند؟ یکی از ابزار خیلی خطرناک که باید در آشپزخانه به آن دقت کرد اجاق گاز و روش نصب آن است، و نصب استاندارد اجاق گاز سبب عقب افتادن نیاز به تعمیر آن خواهد بود.

 به همین خاطر مجموعه اما تلاش می‌کند نکاتی که در زمان نصب اجاق گاز باید رعایت نمود، از سیر تا پیاز همه آن موارد که در این حوزه مورد نیاز است را به شما بیان کند. بدون این که هزینه‌های زیاد کنید و یا وقت زیاد برای یادگیری آن بگذارید؛ نصب موفقی داشته باشید.

برای سایر خدمات اجاق گاز وارد صفحات زیر شوید:

تعمیر اجاق گاز

سرویس اجاق گاز