مطالب آموزشی

چگونگی شستشوی پتو در ماشین لباسشویی

چگونگی شستشوی پتو در ماشین لباسشویی
Rate this post

امروزه پتو های نرم و لطیف جایگاه ویژه ای را در خانه ها کسب کرده اند. پتو ها را می توان به عنوان یکی از وسایل های ضروری و پر مصرف معرفی کرد. با نزدیک شدن به روز های سرد زمستانی میزان کارایی پتو افزایش می یابد. همان طور که می دانید پتو به صورت مستقیم با پوست بدن در تماس است. همین دلیل باعث می شود تا چگونگی شست و شوی پتو در ماشین لباسشویی از مهم ترین عوامل در نگهداری و استفاده از آن به شمار رود چرا که می تواند باعث خرابی دستگاه شده و نیاز به تعمیر ماشین لباسشویی شما باشد.

اکثر افراد به دلیل مشقت های کاری زیاد دیگر فرصتی برای شست و شوی اصولی و متوالی پتوی خود را ندارند. اما راه حل هایی برای چنین افراد نیز وجود دارد. این بخش از عزیزان تنها با رعایت برخی نکات می توانند با صرف کمترین زمان و انرژی پتوی خود را با کمک ماشین لباس شویی بشویند. از بروز برخی بیماری ها جلوگیری کنند.

4 نکته مهم قبل شست و شوی پتو با دستگاه لباس شویی درخانه

4 نکته مهم قبل شست و شوی پتو با دستگاه لباس شویی درخانه

4 نکته مهم قبل شست و شوی پتو با دستگاه لباس شویی درخانه

پتو ها از لحاظ نوع و جنس دارای تنوع زیادی هستند. اکثر پتو ها قابل شست و شو می باشند ولی برخی از آن ها را نمی توان به راحتی شست. که بافت آن دچار آسیب است و کیفیت خود را از دست می دهد. از این رو قصد داریم در این بخش از محتوا به بررسی و معرفی 4 نکته مهم که پیش از شست وشو باید به آن ها توجه کرد، بپردازیم.

بررسی و دقت به برچسب مدرج روی پتو پیش از شست و شوی آن

پیش از آن که بخواهید به شست و شوی پتوی خود بپردازید، باید به مطالعه برچسب مندرج روی آن توجه کنید. تمامی مواردی را که در آن گفتیم رعایت کنید. این برچسب اطلاعاتی از قبیل چگونگی شست و شوی پتو در ماشین لباسشویی و دمای مناسب آب را در اختیارتان قرار خواهد داد. در نهایت با بررسی آن می توانید پتو را به بهترین نحو شست و شو بدهید و از تمیز شدن آن اطمینان حاصل کنید.

بررسی میزان گنجایش و ظرفیت ماشین لباسشویی

دومین نکته ای باید به آن توجه داشت، میزان گنجایش و ظرفیت ماشین لباسشویی است. این موضوع به این معناست که شما بررسی کنید که آیا پتوی مدنظر در ماشین لباسشویی مورد استفاده شما جا می شود یا خیر؟

بررسی میزان گنجایش و ظرفیت ماشین لباسشویی

بررسی میزان گنجایش و ظرفیت ماشین لباسشویی

اگر اندازه و حجم پتو بیشتر از گنجایش مخزن ماشین لباسشویی باشد، بدون شک استفاده از ماشین لباسشویی برای شست و شوی پتو می تواند به ماشین شما آسیب جدی وارد کند.

تکاندن پتو پیش از شست و شوی آن

سومین مورد که در چگونگی شست و شوی پتو در ماشین لباسشویی حائز اهمیت است، تکاندن آن در حیاط یا بالکن است. در این قسمت باید با تکاندن پتو در حیاط یا بالکن خانه تمامی گرد و غبار و تمامی موارد اضافه در لای پتو را از آن جدا کنید. سپس مرحله شست و شو را آغاز کنید.

بررسی میزان رنگ دهی پتو حین شست و شو

از دیگر نکاتی که باید پیش از شروع شست و شو به آن توجه داشت، میزان رنگ دهی پتو است. اگر فهمیدید که پتو حین شستشو رنگ پس می دهد یا روی برچسب آن چنین موردی نوشتند، باید از شست و شو در ماشین لباسشویی صرف نظر کنید.

می توانید برای شست وشوی این دسته از پتوها، از خشکشویی ها استفاده کنید. خشکشویی ها با توجه به جنس و ویژگی های پتو و سایر موارد از روش ها و مواد شوینده مناسب آن ها استفاده می کنند. تا پتو یا سایر موارد مشابه آن رنگ پس نداده و حالت اولیه خود را حفظ کند.

بهتر است بدانید که قرار دادن پتو داخل یک کیسه بزرگ و در نهایت جاسازی آن در ماشین لباسشویی به مراتب از آسیب دیدن بافت پتو جلوگیری می کند.

بررسی مراحل شست و شوی پتو در ماشین های لباسشویی

اگر می خواهید بیشتر با چگونگی شست و شوی پتو در ماشین لباسشویی آشنا شوید، این بخش از مطلب را مطالعه کنید. با مراحل شست و شوی آن در ماشین های لباسشویی آشنا شوید.

بررسی مراحل شست و شوی پتو در ماشین های لباسشویی

بررسی مراحل شست و شوی پتو در ماشین های لباسشویی

 

  • پیش از شروع هرکاری باید برچسب یا لیبل مدرج روی پتو را به طور کامل مطالعه کنید.
  • پتو را به روش تکاندن از هرگونه گرد و غبار و مو تمیز کنید.
  • اگر پیش از قرار دادن پتو در ماشین لباسشویی در آن لک های قدرتمند و زیاد دیدید، باید ابتدا آن ها را تمیز کنید و سپس ماشین لباسشویی را روشن کنید. برای این کار پیشنهاد می شود مقداری ماده شوینده مخصوص را در محفظه ماشین لباسشویی ریخته و پتو را در مرحله Pre-Wash شست و شو دهید.
  • پس اتمام مرحله Pre-Wash دفترچه آموزش شست و شو را مطالعه کرده و در نهایت شست و شوی اصلی پتو را در ماشین لباسشویی شروع کنید.
  • حین شست وشوی پتو در ماشین لباسشویی، باید از آب ملایم و سرد استفاده کنید تا بافت پتو آسیب ندیده و رتگ پس ندهد. پس از اتمام شست و شو باید پتوی تمیز در فضایی باز به طور کاملا آزاد پهن کنید تا جریان هوا در تمامی قسمت های آن حرکت کند.
  • لازم به ذکر است که شستو شوی پتو در ماشین های لباسشویی امکان پذیر است. اما پیش از شروع شست و شو باید اطلاعاتی در رابطه با چگونگی شست و شو پتو در ماشین لباسشویی کسب کرد. اگر روی لیبل پتو درج شود که نمی توان برای شست وشوی آن از ماشین لباسشویی استفاده کرد، باید به این مورد دقت کنید و با استفاده از دست به شست و شوی آن پرداخت.
  • در نهایت باید توجه داشت که استفاده از مواد سفید کننده در شست و شوی پتو، بدون شک به بافت آن آسیب وارد کرده و رنگ آن را از بین می برد.
  • همچنین باید پس از اتمام شست و شو و خارج کردن آن از ماشین لباسشویی، آن را به طور کامل و صاف پهن کنید. تا دچار چروک نشود.

کلام آخر

در این محتوا به بررسی چگونگی شست و شو پتو در ماشین لباسشویی پرداختیم. اگر می خواهید پتوهای خود را به بهترین نحو شست و شو دهید، بدون شک استفاده از موارد ذکر شده در این مقاله می تواند شما را در راستای شست و شوی پتو راهنمایی کند.همچنین در سورناسرویس خدماتی همچون ثبت سرویس ماشین های لباسشویی موجود است که می توانید درخواستتان را ثبت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *