Rate this page

در صورتی که شما نیز یکی از افرادی هستید که به دنبال تعمیر کولرگازی خود است، بهتر است به این نکته را در نظر داشته باشید که تعمیرات کولرگازی نیازمند به خبره و تجربه در زمینه است. در صورتی که تعمیرکار خبره را در این حوزه انتخاب نکنید در این روزهای گرانی مجبور به تعویض و یا خرید یک دستگاه جدید خواهید شد. تعمیر کولرگازی امری بسیار تخصصی بوده که بهتر است افراد خبره در این زمینه آن را انجام دهند. قیمت تعمیر کولرگازی نیز با توجه به عوامل مختلفی تعیین خواهد شد.

رایج ترین مشکلات کولرگازی که نیازمند به تعمیر هستند

کولرهای گازی در هر برندی که تولید شده‌اند ممکن است دچار خرابی‌های متعددی شوند. برخی از شایع‌ترین این مشکلات عبارت‌اند از:

 • کثیف شدن فیلتر هوا

فیلتر هوا در کولرهای گازی یکی از قطعات حساس به شمار می‌رود. در صورتی که شما به موقع این محل را تمیز نکنید علاوه بر آن که عملکرد مناسب دستگاه را کاهش می‌دهد بلکه باعث بروز آسیب‌های مختلف به دیگر قطعات دستگاه خواهد شد. این امر باید هر چند وقت یکبار انجام شود. قیمت تعمیر کولرگازی با توجه به کثیفی این فیلتر تعیین خواهد شد.

 • کاهش سرمایش کولر گازی

از دیگر مشکلاتی که ممکن است برای اسپلیت شما به وجود آید کاهش سرمایش کولر است و باد گرم بیرون دادن. به زبان ساده‌تر در کولرگازی شما واکنش‌های شیمایی هستند که باعث ایجاد هوای خنک می‌شوند در صورتی که سطح خنک کننده آن پایین آید بدون شک به معنای آن است که برای سیستم مشکل به وجود آمده است. در 90 درصد از موارد این مشکل به دلیل نشتی گاز کولر رخ می‌دهد.

 • خرابی برد الکتریکی

از دیگر مشکلاتی که در تمامی برندهای کولرگازی مشاهده شده است خرابی برد فرمان و یا همان مدار الکتریکی دستگاه می‌باشد. برخی از مشکلاتی که خرابی این قطعه به بار خواهد آورد می‌توان به خاموش شدن ناگهانی کولر، طبق برنامه عمل نکردن دستگاه و… اشاره کرد.

 • مراقب کابل‌ها باشید

در صورتی که در کولرگازی خود شاهد خاموش و روشن شدن‌های خودکار بوده‌اید به معنای آن است که آمپر مصرفی کولر بالا رفته است. این امر به دلیل مشکلات سیم کشی ایجاد می‌شود. به این نکته توجه داشته باشید که سیم کشی معیوب در دستگاه یکی از خطرناک‌ترین مشکلاتی است که می‌تواند پیش آید. کارشناسان ما بعد از عیب یابی از دستگاه قیمت تعمیر کولرگازی را برای شما تعیین خواهند کرد.

 • آبریزی کولر گازی

یکی از مشکلاتی که امروزه بسیاری از کاربران کولرگازی با آن مواجه می‌شوند سرریز شدن آب از پنل داخلی کولر است. این امر نشانه مسدود شدن راه آب خروجی کولر می‌باشد این امر با سرویس کولرگازی رفع خواهد شد.

 • وجود برفک روی لوله‌ها

از دیگر مشکلاتی که می‌توان برای کولرگازی به وجود آید برفک زدن بر روی لوله کولرگازی، کندانسور است. این امر کاهش میزان شارژ در دستگاه  و یا کثیف بودن فیلتر را نشان می‌دهد.

 • صدای غیرمعمول یا لرزش کولر گازی

یکی از مشکلات اساسی در این دستگاه که باعث سلب آسایش افراد می‌شود بروز صداهای غیر معمول در کولرگازی است. این صداهای عجیب ممکن است از پانل کولرگازی منشأ داشته باشند و یا حتی ممکن است از یونیت خارجی نیز بروز دهند. این نوع از صداها می‌توانند دلایل مختلفی را به دنبال داشته باشند. تکنسین‌های حرفه ما با بررسی و عیب یابی کولرگازی شما قیمت تعمیر کولرگازی را برای شما تعیین و سپس دست به تعمیر خواهند زد.

 • سیستم تهویه مرکزی روشن نمی‌شود

از دیگر مشکلاتی که برای تمامی برندهای این دستگاه به وجود آمده است روشن نشدن کولرگازی است. در صورتی که سیستم مرکزی دستگاه روشن نمی‌شود بهتر است در مرحله اول سعی کنید ترموستات و کنترل را تنظیم کنید. در صورتی که این کار جوابگو نبود با تکنسین‌های ما تماس گرفته تا به سراغ عیب یابی کولر شما آیند.

 • فن پنل داخلی کولر گازی کار نمی‌کند

مشکل شایع دیگر برای اسپلیت می‌توان به خرابی فن پنل داخلی اشاره کرد. بهتر است برای این مشکل اول به سراغ بررسی فیلتر هوا بروید. در صورتی که بر روی کویل سردکننده و لوله‌های مبرد شاهد یخ بوده‌اید، بهتر است منتظر باشید تا یخ آب شود و بعد از آن دوباره فن را به کار بیندازید. در صورتی که این عمل کار نکرد بهتر است رله فن و یا موتور فن خراب شده باشد، در این صورت باید به سراغ تعمیرات کولرگازی بروید.

قیمت تعمیر کولر گازی در 1401

قیمت تعمیر کولرگازی با توجه به عوامل مختلفی تعیین خواهد شد به همین دلیل نمی‌توان قیمت دقیق و یکسانی را برای شما مشخص کنیم. یکی از اصلی‌ترین عوامل تعیین کننده این عمل این است که مشکل کولرگازی ناشی از چیست؟ آیا دستگاه نیازمند به تعمیر قطعه است و یا با تعویض حل می‌شود؟ از دیگر عوامل می‌توان به برند کولرگازی اشاره کرد. در نتیجه رنج‌های متفاوتی در قیمت تعمیر کولرگازی وجود دارد.

در خصوص برندهای این دستگاه به‌عنوان‌مثال دستگاهی که نیازمند به تعویض یک قطعه باشد قطعات مختص به برند خریداری خواهد شد. قطعاتی که در این راه خریداری می‌شوند بدون شک تفاوت قیمت خواهند داشت. قیمت تعمیر کولرگازی نیز باعث می‌شود در این خصوص تفاوت‌هایی داشته باشید. اگر شما به دنبال یک جمع بندی کلی در خصوص عوامل تأثیر گذار بر قیمت تعمیرات هستید به فهرست زیر دقت کنید:

 • هزینه ایاب و ذهاب
 • نوع برند دستگاه
 • مزد متخصص تعمیر کولر گازی
 • جغرافیایی و شهر محل سکونت شما
 • قیمت تعویض یا تعمیر قطعاتی مثل برد، کمپرسور، سنسور یونیت داخلی، ترانس کولر گازی و …

تعرفه‌هایی که برای تعمیر کولرگازی در سال 1401 تعیین می‌شود با توجه به موارد بالا تعیین خواهند شد. با توجه به مشکلات کولرگازی هزینه‌ها و تعرفه‌های تعمیر بین عدد 50 الی 350 هزار تومان تخمین زده شده است. لازم به ذکر است نوع کولرگازی شما از لحاظ ایستاده، زمینی، پنجره‌ای، مولتی پنل، سقفی کانالی و… با توجه به سختی‌های مختلفی که هنگام تعمیر دارند با یکدیگر متفاوت‌اند.

کلام پایانی

همان طور که تا به اینجا به این موضوع دریافتیم، تعمیرات کولرگازی در حوزه خدمات سرمایشی یکی از سرویس‌های پرطرف‌دار به شمار می‌رود. برندهای مختلف این دستگاه به مشکلات رایج مواجه خواهند شد. تعیین قیمت تعمیر کولرگازی نیز با توجه به عوامل مختلفی انجام می‌شود. سورنا سرویس با دارا بودن متخصصان حرفه‌ای در این راه در کمترین زمان ممکن بالاترین کیفیت را در حوزه تعمیرات کولرگازی به مشتری‌های خود ارائه می‌دهد.