Rate this page

تعمیر اسپرسوساز

تعمیر اسپرسوساز از جمله مسائلی است که تنها افراد متخصص می‌توانند آن را انجام دهند. قهوه یکی از نوشیدنی‌های پرطرفدار است که نحوه درست کردن آن تاثیر فراوانی در نوع طعم و نیز ظاهر آن دارد.

در نتیجه بسیاری از افراد تمایل دارند جهت تهیه قهوه و دم کردن آن از دستگاه اسپرسوساز استفاده کنند. اسپرسوساز یکی از گرانترین و حرفه‌ای ترین وسایل برای تهیه قهوه محسوب می‌شود.در ادامه اطلاعات کلی در رابطه با تعمیر اسپرسوساز، هزینه تعمیر آن، ایرادات متداول دستگاه اسپرسوساز و غیره را برای شما شرح خواهیم داد.

تعمیر اسپرسوساز در تهران

در صورتی که شما ساکن تهران هستید و به دنبال تعمیر دستگاه اسپرسوساز خود می‌باشید، می‌توانید با کارشناسان مجموعه سورنا سرویس ارتباط برقرار کنید تا تعمیر دستگاه اسپرسوساز شما در زمان مناسب انجام شود. سرعت عمل در تعمیر و سرویس‌دهی اسپرسوساز ویژگی‌های برجسته سورنا سرویس نسبت به سایر تعمیرگاه ها می‌باشد

همین حالا سفارش خود را ثبت کنید:

اسمگ-سورنا سرویس
کنوود-سورنا سرویس
بوش-سورنا سرویس

الویت تعمیرکاران مجموعه سورنا سرویس این است که با تعمیر قطعات از پرداخت هزینه‌های غیرضروری جلوگیری کند. اغلب مشکلات دستگاه اسپرسوساز به علت عدم سرویس دستگاه اسپرسوساز است. از آنجایی که دستگاه اسپرسوساز به صورت مداوم در حال جوشیدن آب می‌باشد، پس از مدت زمان معینی دچار جرم گرفتگی میشود. در نتیجه توصیه می‌کنیم هر 6 ماه یک‌بار اقدامات لازم را جهت سرویس دهی دستگاه اسپرسوساز انجام دهید.

تعمیر دستگاه اسپرسو

در صورتی که دستگاه اسپرسوساز دچار آسیب شده باشد، لازم است که حتما تعمیرات مربوطه به فرد متخصص سپرده شود. همچنین در صورت رعایت برخی نکات می‌توانید از تعمیر مجدد دستگاه اسپرسوساز جلوگیری کنید. برخی از این نکات به شرح زیر هستند:

 • توصیه میکنیم که سبد فیلتر دستگاه اسپرسوساز را در حین استفاده با استفاده از آب گرم شست‌وشو دهید. این عمل باعث خارج شدن رسوبات موجود در دستگاه اسپرسوساز می‌شود.
 • آب فیلتر را به صورت مرتب تعویض کنید.
 • بهتر است قطعاتی از دستگاه اسپرسو ساز را که قابلیت جدا شدن دارند به صورت دوره ای از دستگاه جدا و آنها را تمیز کنید. چرا که در هر بار استفاده از دستگاه اسپرسوساز مقداری اسپرسو روی قطعات یا بین آن‌ها باقی می ماند که در طول زمان منجر به اختلال در کار دستگاه و نیاز آن به تعمیر می‌شود.
 • پس از هر بار استفاده از دستگاه اسپرسو ساز آن را خاموش کنید
 • به صورت روزانه هد دستگاه اسپرسو ساز را پاکسازی کنید.
 • جهت پیشگیری از نیاز دستگاه اسپرسو ساز بهتر است از آب تصفیه شده برای مخزن استفاده شود. چرا که آب شهری معمولاً دارای املاح است که سبب سختی آن می‌شود. این املاح به مرور زمان منجر به تشکیل رسوبات و در نهایت اختلال در عملکرد دستگاه اسپرسوساز می‌‌شوند.
 • جهت تمیز کردن مسیر آب دستگاه اسپرسو ساز می‌توانید از آب داغ و مواد شوینده استفاده کنید. توجه داشته باشید که در این حالت نباید موادی وارد فیلتر دستگاه اسپرسوساز شود. پس از این مراحل دستگاه را روشن کرده و اجازه دهید همانند روزهای قبل کار خود را انجام دهد.

تعمیر اسپرسوساز و قهوه ساز

دستگاه اسپرسوساز در واقع نوعی از قهوه ساز به شمار می‌رود که جهت تهیه اسپرسو اختصاصی می باشد. امروزه این دستگاه در سه نوع خانگی، نیمه صنعتی و صنعتی در بازار موجود است. هر یک از انواع این دستگاه در حالت کلی دارای عملکردی مشابه می‌باشند اما در جزییات مربوط به حجم و استفاده های کاربردی متفاوت هستند. مجموعه سورنا سرویس همواره آماده ارائه خدمات تعمیر اسپرسوساز و قهوه ساز به شما عزیزان می‌باشد.

هزینه تعمیر اسپرسوساز

هزینه لازم جهت عیب یابی و تعمیر دستگاه اسپرسو ساز، بسته به نوع تعمیر و سرویس انجام شده بر روی آن متفاوت است. میزان این جهت تعمیر بین 60 هزار تومان 2 میلیون تومان متغیر است. توجه داشته باشید که در صورت نیاز دستگاه اسپرسوساز به تعویض قطعه، هزینه مربوط به تعویض از اجرت تعمیر جدا محاسبه می‌شود.

ایرادات متداول اسپرسوساز

دستگاه اسپرسو ساز همانند سایر وسایل برقی دچار ایرادات متداولی می‌شود. در ادامه سایر ایرادات متداول دستگاه اسپرسوساز را برای شما عزیزان بیان می‌کنیم. با ما همراه باشید.

 • عدم خروج اسپرسو از دستگاه با وجود روشن بودن پمپ: این مشکل می تواند به دلایل مختلفی اعم از نبود آب در مخزن دستگاه اسپرسو ساز باشد. یا ریختن بیش از مقدار لازم اسپرسو در فیلتر دستگاه و جرم گرفتن پمپ اسپرسو ساز. تعمیرکار جهت برطرف کردن این مشکل ابتدا باید از وجود آب در مخزن مطمئن شود. علاوه بر این در صورتی که دستگاه اسپرسو ساز شما به شیر آب متصل است لازم است که از اتصال آب ساختمان اطمینان حاصل کند. پس از اطمینان از وجود آب در مخزن بهتر است مقدار اسپرسو موجود در دستگاه چک شود. در صورتی که مقدار اسپرسو زیاد است باید مقدار آن را کاهش دهید. در صورتی که با اقدامات فوق مشکل دستگاه برطرف نشود، لازم است که پمپ اسپرسو ساز از نظر وجود جرم چک شود چرا که در برخی موارد ممکن است جرم گرفتن پمپ منجر به انسداد دستگاه و بروز این مشکل شده باشد.
 • سر و صدای بالای دستگاه اسپرسو ساز: جهت برطرف کردن این مشکل در دستگاه اسپرسو ساز لازم است که در ابتدا مخزن آب چک شود.
 • نشتی دستگاه اسپرسوساز: در صورتی که متوجه نشتی آب از دستگاه اسپرسو ساز شدید بهتر است لوله خروجی دستگاه اسپرسو ساز که مسیر خروج آب است را بررسی کنید. نشتی دستگاه اسپرسو ساز به طور معمول به دلیل انسداد و پیچ خوردگی لوله خروجی دستگاه اسپرسو ساز و بسته شدن آن است.
 • باقی ماندن تفاله قهوه در دستگاه اسپرسوساز: علت به وجود آمدن این مشکل، خرابی سبد فیلتر دستگاه اسپرسوساز است که برای رفع آن، لازم است که قطعه فیلتر آن تعویض شود. جهت جلوگیری از ایجاد این مشکل، لازم است که فیلتر دستگاه اسپرسوساز به صورت دوره‌ای تعویض شود.
 • کاهش فشار دستگاه اسپرسوساز: پس از گذشت مدت زمانی از استفاده دستگاه اسپرسوساز، واشرهای گروپ موجود در دستگاه معیوب می‌شوند که باید تعویض شوند. این واشرها معمولا پس از گذشت یک سال معیوب می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *