Rate this page

تعمیر اجاق گاز و فر ایندزیت

 اجاق گازها به عنوان یکی از پرکاربردترین وسایل خانگی است. از همین جهت تعمیر اجاق گاز بسیار مهم و حیاتی است. از آنجا که این ابزار به مدت طولانی و دفعات بالا مورد استفاده هستند پس در زمان خرید باید دقت شود که در حد امکان اجاق گازی کارآمد از برندی خوب تهیه شود. ایندزیت یکی از شرکتهای تولید کننده لوازم خانگی است که اجاق گاز و فر این نام مطرح تجاری یکی از بهترین گزینه ها برای انتخاب می باشد. سورنا سرویس خدمات تخصصی تعمیر اجاق گاز ایندزیت را ارائه می دهد.

درخواست خدمات تعمیر اجاق گاز و فر ایندزیت

در صورت نیاز به سرویس و یا تعمیر اجاق گاز و یا فر خود میتوانید از طریق فرم موجود در سایت و یا تماس تلفنی با دفتر سورنا سرویس اقدام کنید. شما می توانید مطمئن باشید که چه از طریق سایت و چه از طریق تماس تلفنی درخواست شما به فوریت بررسی شده. در اسرع وقت بهترین تکنسین های تهران همکار با سورنا سرویس جهت تعمیر اجاق گاز و فر ایندزیت شما اعزام خواهند شد.

همین حالا سفارش خود را ثبت کنید:

تاریخچه شرکت ایندزیت

ایندزیت یک شرکت تولید کننده لوازم خانگی ایتالیایی است. این شرکت با تولید محصولات متنوع مانند یخچال ، اجاق گاز و فر ، تلویزیون و سایر لوازم پر کاربرد خانگی به عنوان دومین شرکت بزرگ اروپایی در زمینه تولید لوازم خانگی محسوب می شود.

یکی از مهمترین محصولات این شرکت اجاق گاز و فر می باشد. اگرچه چند سالی است که محصولات ایندزیت وارد ایران نمی شود اما بسیاری از آنها در خانه های ایرانی مشغول به کار هستند و همین امر موجب می شود که سرویس و تعمیر اجاق گاز و فر و ایندزیت همچنان از جمله خدمات پر متقاضی باشد.

برخی از ایراداتی که در اجاق گاز و فر ایندزیت پیش می آید همانهایی است که در دستگاه های هر نام تجاری دیگری رخ می دهد. به همین دلیل در اینجا بعضی از آنها را که بسیار رایج است و می تواند در تعمیر اجاق گاز و فر ایندزیت و یا هر برندی دیگر به شما در بررسی و تشخیص اولیه مشکل کمک کند توضیح می دهیم. با کمک این متن می توانید ایرادات ساده تر را خودتان بر طرف کرده. در صورتی که ایراد پیش آمده همچنان باقی بود طی تماس با دفتر سورنا سرویس درخواست تعمیر اجاق گاز و فر خود را مطرح کنید.

ایرادات متداول اجاق گاز و فر ایندزیت

1- گرم نشدن فر ایندزیت

فرهای ایندزیت نیز با کیفتی عالی همانند اجاق گاز آن بسیار پر کاربرد هستند. در صورتی که احساس کردید فر ایندزت شما به اندازه قبل توان گرم کردن ندارد در ابتدا اکیدا توصیه می شود قبل از هر کاری با مرکز سورنا سرویس تماس حاصل فرمایید. مشکل را توضیح داده و درخواست اعزام کارشناس نمایید با این وجود نکات زیر می تواند برای شما قابل توجه باشد.

 • در صورت بروز این مشکل ممکن است مشکل از المنت دستگاه باشد که به طور صحیح کار نمیکند.
 • برای اطمینان از اینکه المنت علت خرابی است ابتدا فر را روشن کنید در صورتی که فن شروع به کار کرد ولی فر گرم نشد المنت خراب شده است.
 • تنها راه تعمیر فر در این شرایط تعویض المنت است.
 • در صورتی که تعمیرکار متوجه شود که المنت به درستی کار میکند کارکرد ترموستات، سوئیچ انتخاب حالت فر و سلامت فیوز حرارتی را مورد بررسی قرار می دهد

ذکر این نکته حائز اهمیت است که عیب یابی فر ایندزیت باید توسط تکنسین متخصص که تجربه کافی در تعمیر اجاق گاز و فر ایندزیت را داشته باشد انجام شود.

2-  روشن نشدن شعله اجاق گاز ایندزیت

روشن نشدن شعله گاز نه تنها در اجاق گازهای ایندزیت بلکه در محصولات تولید شده توسط همه شرکتهای دیگر مشکلی رایج است . توصیه می شود در صورتی که شعله گاز ایندزیت شما روشن نمیشود از بازکردن و دستکاری خودسرانه شعله گاز خودداری نمایید.

 • یکی از دلایل شایع بروز این مشکل، مسدود بودن منافذ سر شعله است. این منافذ باید بررسی شوند و از وجود جریان گاز اطمینان حاصل شود.
 • یکی دیگر از دلایل می تواند زیاد بودن میزان هوای شده با گاز باشد.
 • فندک ها یکی دیگر از مواردی هستند که باید کنترل شوند.

این مشکل نیز بعنوان یک مشکل رایج در تعمیر اجاق گاز و فر ایندزیت با تبحر و تخصص تکنسین های مجرب سورنا سرویس در کمترین زمان ممکن قابل تعمیر می باشد.

3- علت جرقه نزدن اجاق گاز ایندزیت چیست؟

یکی از مشکلات گاز، جرقه نزدن گاز است. در صورت کار نکردن جرقه دستگاه، می توان نکات زیر را در راستای تعمیر اجاق گاز ایندزیت بررسی کرد.

    اجاق گازها دارای قطعه به نام ترانس جرقه هستند که با کمک آنها گاز سریعتر و بدون نیاز به کبریت و یا فندک روشن میشود. یک سر ترانس به بدنه و سر دیگر ترانس به سیم چینی جرقه زن در بین راه سیم به فندک یک کلید تعبیه شده که با فشار دادن آن برق وصل شده و جرقه ایجاد خواهد شد. چنانچه این قطعه به درستی کار نکنده اجاق گاز روشن نخواهد شد. یک روش تست ترانس جرقه مشاهده رنگ جرقه است. بطوریکه اگر جرقه آبی باشد ترانس سالم است و اگر زرد یا نارنجی باشد ترانس خراب است. همچنین ترانس جرقه زن گاز باید هر ثانیه یک بار جرقه بزند، اگر مدام جرقه بزند، خراب است.

ترانس جرقه زن ممکن به دلایل زیر کار نکند:

 • ممکن است قفل کودک دستگاه فعال باشد.
 • شعله ها مرطوب باشند
 • سرشعله گرفتگی دارد.
 • اتصالات نامناسب باشند
 • در جایی نشتی وجود دارد.
 • فندک مشکل داشته باشد

  در نهایت باید سیم ها و کلید جرقه چک شود و اگر هیچ کدام از این موارد نبود ممکن است چینی جرقه اجاق گاز شکسته باشد که با تعویض آن مشکل برطرف خواهد شد.

4- دود کردن اجاق گاز

دود کردن اجاق گاز مشکل دیگری است که به راحتی قابل حل است. چه اجاق گاز ایندزیت خود را به تازگی خریده باشید و چه مدتهاست که از آن استفاده می کنید. در صورت دود کردن روغن و مواد غذایی روی آن را با مواد شوینده مخصوص تمیز کنید. در صورتی که مشکل بر طرف نشد با همکاران ما در سورنا سرویس تماس بگیرید.

5- پخش بوی گاز در محیط

در تعمیر اجاق گاز و فر ایندزیت این یکی از مشکلات مهم است که می تواند بسیار خطر آفرین بوده و موجب انفجار شود. پس در صورت بروز آن در قدم اول شیر گاز را چفت کنید و با سورنا سرویس تماس بگیرید. ممکن است در خود شیلنگ و یا اتصال آن به گاز مشکلی وجود داشته باشد که با تعویض شیلنگ و کنترل اتصالات میتوان این مشکل را برطرف کرد.

در بالا به برخی از مشکلات رایجی که باعث می شود به تعمیر اجاق گاز و فر ایندزیت نیاز پیدا کنید بیان کردیم. همچنین به شکل مختصری توضیح دادیم که هر ایراد چگونه قابل تشخیص می باشد. از آنجا که واردات محصولات این برند مطرح اروپایی به کشور انجام نمیشود، خط تولید و در پی آن مرکزی رسمی جهت نمایندگی این نام تجاری وجود ندارد. با این وجود سورنا سرویس به دلیل همکاری با تکنسین های متخصص که تجربه بسیاری در زمینه تعمیر اجاق گاز و فر ایندزیت دارند می تواند ادعا کند در سطح یک نمایندگی فعال خدمات سرویس، نگهداری و تعمیر اجاق گاز و فر ایندزیت را ارائه می دهد.

بیشتر بخوانید: علت جرقه نزدن اجاق گاز