Rate this page

درخواست تعمیر اجاق گاز و فر بوش

در صورت بروز هر گونه مشکل و یا نیاز به سرویس دوره ای دستگاه می توانید از طریق فرم موجود در سایت و یا تماس با دفتر سورنا سرویس درخواست خود را ثبت کنید. پس از ثبت درخواست کارشناسان متخصص و مجرب سورنا سرویس در اولین فرصت به محل شما اعزام می گردند.

مزایای تعمیر اجاق گاز و فر بوش توسط سورنا سرویس

می توانید اطمینان داشته باشید که کارشناسان ما در تعمیرات اجاق گاز و فر بوش تجربه و تبحر لازم را دارند . همچنین در صورتی که  تعمیرات گاز و فر بوش شما توسط کارشناسان سورنا سرویس انجام گردد. از گارانتی ماهه ما برخوردار خواهید شد . شما پس از رضایت از تعمیرات گاز و فر بوش خود هزینه مندرج در فاکتور را به حساب سورنا سرویس واریز می نمایید.

در صورتی که از دریافت خدمات تعمیر اجاق و گاز و فر بوش منصرف شدید، کافی است ضمن پرداخت هزینه ایاب و ذهاب کارشناس ، مراتب را به دفتر این شرکت اطلاع دهید.

همین حالا سفارش خود را ثبت کنید:

تماس با نمایندگی شمال تماس با نمایندگی غرب تماس با نمایندگی جنوب تماس با نمایندگی شرق

شرکت بوش

بوش یک شرکت فناوری و مهندسی چندملیتی است که در سال ۱۸۸۶ به دست روبرت بوش در آلمان تاسیس شد. اجاق گاز و فر بوش از جمله محصولات متنوع این شرکت است در اینجا برخی از کدهای خطا و ایرادات متداول این محصول را بررسی می کنیم

کدهای خطای اجاق گاز  و فر بوش

کد خطای  E011 بوش

کد خطای E011 یکی از متداول ترین خطاهای اجاق گاز بوش است. این کد مربوط به فشار آمدن بیش از حد روی یکی از دکمه های دستگاه است. با برداشتن فشار از روی دکمه و یا تمیز کردن آن می توان جلوی بروز این خطا را گرفت.

کد خطای  F31 بوش

این خطا مربوط به زمانی است که خرابی کنترل برد باعث افزایش دمای بیش از حد فر شود. در صورت بروز آن باید به کمک یک تکنسین متخصص برد دستگاه بررسی و در صورت نیاز تعویض شود.

کد خطای  F41 

بسته نشدن درب دستگاه به صوررت کامل موجب بروز این خطا می شود.

کد خطای  F45

این خطا مربوط به زمانی است که قفل درب فر به دلایل مختلف باز نمی‌شود و یا گیر کرده باشد.

کد خطای  F113

بیش از حد گرم شدن فر که به دلیل خرابی ترموستات رخ داده باشد سبب نمایش این کد خطا می شود . این خطا نیز باید توسط یک تکنسین متخصص مورد بررسی قرار گیرد.

کد خطای  F154

این خطا مربوط به مسدود شدن دریچه‌های خروج هوای گرم است. از آنجا که ااین اخطار می‌تواند بسیار خطرناک باشد منجر به آتش‌سوزی شود. لذا سریعاً دریچه‌ها را بررسی کرده و عامل مسدود کننده را از بین ببرید.

تعمیر اجاق گاز و فر بوش

ایرادات رایج اجاق گاز و فر بوش به همراه راه حل :

کار نکردن فندک اجاق گاز

برای اینکه فندک گاز کار کند باید به برق متصل باشد. اغلب اوقات با همین بررسی ساده مشکل فندک برطرف می شود. گاهی اوقات ممکن است هنگام آشپزی و یا تمیز کردن گاز روی شعله ها آب ریخته باشد ، که پس از خشک شدن به طور خود به خود بر طرف می شود. در صورتی که اشکال از سیستم جرقه زن باشد نیاز به بررسی تکنسین متخصص و کارشناس در این حوزه دارد.

دستگاه برق دارد

این مشکل نه تنها در اجاق گاز و فر بوش بلکه در بسیاری از دستگاه های برقی شایع است .در در اکثر موارد، به احتمال زیاد پوشش یکی از سیم‌های داخلی از بین رفته است . در زمان بروز این مشکل دستگاه باید مورد بازبینی متخصص قرار بگیرد . تنها کاری که باید بکنید این است که جریان برق دستگاه را قطع کرده و با یک تعمیرکار تماس بگیرید . می توانید در این زمینه نیز از سورنا سرویس کمک بگیرید.

روشن نشدن فر

یکی دیگر از مشکلات شایع، روشن نشدن فر است. بهتر است ابتدا اتصال شلنگ گاز را چک کنید و از وجود گاز مطمئن شوید. در صورتی که جریان گاز برقرار بود ممکن است مشکل از خراب شدن ترموکوپل و یا بویین شعله باشد و یا ممکن است سیستمی که گاز را به فر منتقل می کند خراب شده باشد. در این شرایط نیز بهتر است کار را به یک متخصص بسپارید.

دود کردن اجاق گاز در حین کار

اگر تازه اجاق گاز خود را خریده اید دود کردن آن طبیعی بوده و در بیشتر مواقع رخ می دهد. اما اگر اجاق گاز شما جدید نیست ابتدا بررسی کنید که روی شعله چیزی نریخته باشد مانند چربی غذا و یا بعضی از شوینده ها . در غیر این صورت ، بیشتر موارد با کم کردن گاز ورودی به اجاق گاز مشکل بر طرف می شود.

ایجاد سر و صدا در هنگام سوختن شعله

وجود هرگونه صدایی در زمان سوختن شعله، به معنای وجود یک مشکل است. ساده ترین علت بروز این مشکل زمانی است که گاز را در محلی قرار داده باشید که وزش هوا زیاد باشد و هوای زیادی به شعله های گاز برسد.پس از آن باید شاتر هوای اجاق را چک کرد که خراب نشده باشد. کنترل این بخش در دفترچه راهنمای تعمیر اجاق گاز بوش آمده است.

کارکرد نادرست پیلوت گاز

پیلوت گاز بخشی است که در صورت نرسیدن هوای کافی به اجاق، باعث خاموش شدن آن می‌شود و ایمنی گاز را نیز تامین می کند و مانع از گاز گرفتگی می شود.. اما گاهی بدون هیچ دلیلی دستگاه خاموش می شود.در این شرایط ابتدا مطمئن شوید که هوای کافی به شعله می‌رسد. اگر از این نظر مشکلی وجود نداشت، ممکن است دریچه‌ی پیلوت به درستی تنظیم نشده باشد که قابل اصلاح است لازم به ذکر است که این تنظیم باید توسط تکنسین متخصص انجام شود.

ضعیف بودن بیش از حد شعله

چه در مورد اجاق گاز و چه در مورد فر چنانچه این مشکل رخ داد در بسیاری از موارد منافذ خروج شعله، مسدود شده است و با تمیز کردن دوره ای علمک ها این مشکل برطرف می شود. ممکن است شیر گاز به طور کامل باز نبوده و جریان گاز کمی به دستگاه می رسد و یا ممکن است مشکل از شاتر هوا باشد که باید توسط کارشناس بررسی و بر طرف گردد.