مطالب آموزشی

خرابی و از کار افتادن ماکروفر و بهترین راه حل

قطعا در زندگی پر جنب و جوش و پرمشغله امروزی بسیاری از ما فرصت کافی برای تهیه و پخت و پز غذای خود را نداریم و به دنبال سریعترین راه به صرفه هستیم. به همین دلیل، وسایل کاربردی و سریعی چون مایکروویو، مایکروفر و سولاردم نقش مهمی در زندگی ما داشته و بدون آنها به مشکلات جدی برخواهیم خورد.

ماکروفر دستگاهی الکتریکی و بسیار حساس است که به کمک امواج کوتاه، المنت حرارتی، حرارت پخش شده توسط فن یا کانوکشن و… در پخت سریع غذا کارایی دارد و آن را با اسامی دیگری مانند فر ترکیبی نیز می شناسند. ماکروویو دستگاهیست که تنها به کمک امواج کوتاه الکترومغناطیسی غذای شما را طبخ می کند. اما امروزه، با افزودن یک یا چند المنت گرمایی در بالای محفظه مایکروویو، امکان گریل کردن یا کباب کردن را نیز به آنها افزوده و گریل فرها را روانه بازار کرده اند. سولاردم ها نیز درواقع ماکروویوهایی با هیتر ذغالی یا المنت گرمایشی نوری در بالا یا پشت خود هستند، که قابلیت پخت توسط امواج گرمایی نوری را در زمان بسیار سریعتری فراهم می کنند.

 تعمیر و نصب مایکروفر، مایکرویوو

تعمیر و نصب مایکروفر، مایکرویوو

بدون شک بروز مشکل در ماکروفر یا ماکروویو مدیا شما و خرابی آن می تواند بسیار آزاردهنده باشد، به خصوص اگر برای تهیه غذاهای خود به آن متکی باشید. سورنا سرویس شرایط شما را به خوبی درک کرده و برای ارائه خدمات در سریعترین زمان ممکن، با بیش از صدها متخصص، در اختیار شماست تا رفاه و راحتی را به خانه تان بازگرداند.

 

 

تعمیر ماکروفر که غذا را گرم نمی‌کند

در صورتی که ماکروفر گرم نکند و به عبارتی، در مدت زمان ۳ دقیقه یک لیوان آب را جوش نیاورد، باید بدانیم که نیاز به تعمیر ماکروفر داریم؛ و ماکروفر دچار مشکل شده است. در این صورت احتمالات زیر نیز وجود دارد که می‌بایست مورد بررسی قرار گیرند:

1. در ساعات پیک مصرف که دچار افت ولتاژ هستیم.
2. حجم غذا زیادتر از ظرفیت ماکروفر باشد.
3. غذایی که قصد گرم نمودن آن را داریم، چرب باشد.
4. عدم هم زدن غذاهای چرب و مایعات چرب هم چون شیر
5. چسبیدن بخش‌‌هایی از غذاها به دیوارههای ماکروفر و کثیف بودن ماکروفر

 

 

تعمیر ماکروفر زمانی که ماکروفر جرقه می‌زند

1. استفاده از ظروف فلزی موجب انعکاس امواج داخل ماکروفر شده و در نتیجه ماکروفر جرقه می‌زند.
2. چرب بودن فضای داخلی دیواره‌های ماکروفر، موجب جرقه ماکروفر خواهد شد.
3. استفاده از ظروف شکسته و لب پر شده موجب جرقه ماکروفر می‌شود.

تعمیر ماکروفر هنگام نچرخیدن سینی ماکروفر
در صورتی که سینی ماکروفر نچرخد، دلیل آن احتمالا یکی از موارد زیر خواهد بود:

چربی و غذای مانده در ریل و چرخ‌های زیر ظرف، موجب عدم چرخیدن سینی ماکروفر خواهد شد.
در صورتی که عدم چرخش به دلیل سنگینی غذایی باشد که داخل ماکروفر قرار می‌گیرد، میبایست شفت آن تعویض گردد (شفت، همان قطعهای است که در محور اصلی یا همان مرکز سینی قرار می‌گیرد و در صورتی که قصد تعویض آن را داشته باشید، می‌بایست به صورت عمود به بالا بکشید تا به راحتی جدا شود).

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.