مطالب آموزشی

نکات مهم در بررسی علت گرم نکردن مایکروفر

علت گرم نکردن مایکروفر مانند بسیاری از مشکلات موجود در این دستگاه را می توان خرابی قطعات مختلف آن جستجو کرد. مساله مهمی که در این زمینه وجود دارد این است که رفع علت گرم نکردن غذا در مایکروفر نیاز به تخصص و دانش داشته و این کار را باید به افراد حرفه ای در این زمینه بسپارید.

نکته مهم دیگر در تعمیر تمام مواردی که می توانند علت گرم نکردن ماکروفر باشند این است که، حتما قبل از تعمیر دستگاه، سیم را از پریز بکشید و از خالی بودن خازن داخل مایکروویو مطمئن شوید.

رایج ترین دلایل گرم نکردن مایکروویو

خراب شدن سوئیچ های درب مایکروفر
سیستم داخلی مایکروویوها به گونه ای طراحی شده است که تا بسته نشدن کامل درب امکان شروع به کار در آن وجود ندارد. برای این منظور 4 سوئیچ در نظر گرفته شده است که بسته بودن کامل درب را تشخیص می دهند. با خراب شدن هر یک از این سوئیچ ها ممکن است بسته بودن درب درست تشخیص داده نشود و در نهایت دستگاه شروع به کار نخواهد کرد. در نتیجه اگر به دنبال علت گرم نکردن غذا در مایکرووفر هستید، بهتر است این سوئیچ ها را تست و در صورت خراب شدن آنها را تعویض نمایید.

گرم نکردن ماکروفر بخاطر سوختن دیود
قبل ارائه راهکار برای تعمیر دیود بهتر است نقش آن را در نحوه کار کردن مایکروویو بدانید. در واقع دیود وظیفه دو برابر کردن ولتاژ را داشته و مگنترون نیز نقش حرارت دادن به مواد غذایی را دارد. هر اندازه ولتاژ توسط دیود بیشتر شود به همان اندازه مگنترون با قدرت بیشتری غذا را گرم می کند. در نهایت می توان به این نتیجه رسید که خراب شدن و سوختن دیود می تواند یکی از مهم ترین دلایل گرم نشدن غذا در مایکروویو شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.