لیست ارور ها, ماشین ظرفشویی

لیست ارورهای ماشین ظرفشویی ویرپول

ارور ماشین ظرفشویی ویرپول

ارور ماشین ظرفشویی ویرپول یا همان کد خطای ظرفشویی ویرپول را برای شما عزیزان همراه با دلایل ارور و عیب یابی شرح داده ایم تا با آگاهی و دانش از خدمات نمایندگی تعمیرات ویرپول بهره مند شوید . اگر ماشین ظرفشویی Whirlpool ایمن است ولی به طور معمول اجرا نمی شود ، می گویند احتمالا یک خطا ایجاد شده است. به نظر خودتان ممکن است ناامید کننده باشد، اما اگر یک کد خطا در صفحه نمایش ماشین ظرفشویی شما وجود داشته باشد یا نور دکمه شروع، چشمک می زند، دستگاه مفید به شما امکان می دهد که ناحیه ای را که باعث مشکل می شود را بدانید.

شناسایی کد خطای ماشین ظرفشویی ویرپول
ارور ماشین ظرفشویی ویرپول
ارور ماشین ظرفشویی ویرپول
ارور ماشین ظرفشویی ویرپول Whirlpool معمولا یک کد دو رقمی است که از F شروع می شود یا یک نور دکمه شروع فلش که متناوب مکث می کند. شما باید تعداد فلاش های بین هر مکث را برای تعیین کد که خطای ماشین ظرفشویی را نشان می دهد، شمارش کنید.
این کدهای خطا برای بسیاری از مدل های ماشین ظرفشویی Whirlpool و برخی از مارک های ماشین ظرفشویی نیز کاربرد دارند.
این مقاله را بخوانید تا کشف کنید که کد خطای نمایش داده شده بر روی نمایشگر ماشین ظرفشویی ویرپول چرا ایجاد شده است و چگونه می توان آن را رفع کرد.

کد خطای F1 ماشین ظرفشویی ویرپول
علت ارور F1 ماشین ظرفشویی ویرپول :

(1 فلاش می زند ) – مشکل در این ارور ماشین ظرفشویی ویرپول از سوی سنسور دما می باشد .
رفع ارور F1 ماشین ظرفشویی ویرپول : سنسور دما در دستگاه شما دمای آب را بسیار پایین (کمتر از -3 درجه سانتیگراد) یا بیش از حد بالا (بالاتر از 85 درجه سانتی گراد) تشخیص داده است. این می تواند این باشد که آب ورودی به دستگاه شما یک دمای غیر معمول است، اما به احتمال زیاد سنسور دما NTC خراب شده است و نیاز به جایگزینی دارد.

کد خطای F2 ماشین ظرفشویی ویرپول
علت ارور F2 ماشین ظرفشویی ویرپول : ( 2 چشمک می زند ) – نشتی آب دلیل به وجود امدن این ارور ماشین ظرفشویی ویرپول می باشد .
رفع ارور F2 ماشین ظرفشویی ویرپول : اگر این خطا را مشاهده کردید، به احتمال زیاد در دستگاه شما نشتی حاصل شده است ، شما نیاز به تخلیه ماشین ظرفشویی ، پیدا کردن محل نشتی و تعمیر آن برای رفع مشکل دارید ، در صورت عدم رفع مشکل برای جلوگیری از آسیب به محل نصب با نمایندگی تعمیرات ماشین ظرفشویی ویرپول تماس حاصل نمایید .

کد خطای F3 ماشین ظرفشویی ویرپول
علت ارور F3 ماشین ظرفشویی ویرپول : ( 3 فلاش) – این ارور ماشین ظرفشویی ویرپول به علت خرابی سیستم گرمایش نمایان شده است .
رفع ارور F3 ماشین ظرفشویی ویرپول : اگر ماشین ظرفشویی شما گرم نمی شود یا به آرامی گرمایش می شود، این امر می تواند ناشی از:

– یک عنصر گرمایش معیوب – احتمال قوی خرابی المنت هیتر علت مسئله است

– یک سنسور درجه حرارت معیوب

– یک اتصال معیوب بین کنترل پنل و هیتر (اتصالات رله در PCB را بررسی کنید)

در صورت عدم تخصص فنی در تعمیرات با تعمیرگاه مجاز ماشین ظرفشویی ویرپول تماس بگیرید تا در اسرع وفت نیرو با تخصص فنی و ماهر برای تعمیرات ظرفشویی ویرپول در محل برای شما اعزام کنند .

کد خطای F4 ماشین ظرفشویی ویرپول
علت ارور F4 ماشین ظرفشویی ویرپول : (4 چشمک) – سیستم زهکشی برای تخلیه آب دارای مشکل است .
رفع ارور F4 ماشین ظرفشویی ویرپول : این خطا نشان می دهد که دستگاه شما برای تخلیه آب پیش بینی نشده است. یک پمپ یا شیلنگ تخلیه مسدود شده یا معیوب شدن این دو مورد می تواند علت این مشکل باشد. اگر چنین باشد، پمپ باید تمیز شود یا جایگزینی نیاز دارد. خطا نیز ممکن است ناشی از انحراف مسیر آب در دستگاه باشد اگر ارتفاع شلنگ کم است ، یک سنسور نوری یا گاهی اوقات برد کنترل الکتریکی می تواند دلیل ظهور این کد خطا باشد.

کد خطای F5 ماشین ظرفشویی ویرپول
علت ارور F5 ماشین ظرفشویی ویرپول : ( 5 فلاش) – روتور مسدود شده است و این ارور ماشین ظرفشویی ویرپول به نمایش در امده است .
رفع ارور F5 ماشین ظرفشویی ویرپول : در قسمت روتور موتور شستشو (بخشی که حرکت می کند) مشکلی وجود دارد. در صورت بروز این خطا ممکن است لازم باشد موتور ماشین ظرفشویی را جایگزین کنید.

کد خطای F6 ماشین ظرفشویی ویرپول
علت ارور F6 ماشین ظرفشویی ویرپول : (6 فلاش) – علت این ارور ماشین ظرفشویی ویرپول این است که پر کردن آب در ماشین ظرفشویی مختل شده است و انجام نمی شود .
رفع ارور F6 ماشین ظرفشویی ویرپول : جریان آب به ماشین ظرفشویی دسترسی ندارد. دریچه ورودی آب به دستگاه شما مشکل دارد و می تواند جایگزین شود و یا ممکن است در ورودی شلنگ ورودی آب مانعی برای جریان یافتن آب وجود داشته باشد. ممکن است مشکلی در تامین آب دستگاه شما وجود داشته باشد (اگر اتصال شیر به شیلنگ بسته باشد یا برای مثال فشار آب کم شود) یا فلومتر که مانع از ورود آب به دستگاه شما می شود، ممکن است فعال شده باشد .

کد خطای F7 ماشین ظرفشویی ویرپول
علت ارور F7 ماشین ظرفشویی ویرپول : ( 7 فلاش) – فلومتر (که برای جلوگیری از نشتی آب و آسیب های پس از آن در ماشین ظرفشویی تعبیه شده است ) دچار اختلال شده است .
رفع ارور F7 ماشین ظرفشویی ویرپول : این ارور به طور خاص به فلومتر مربوط می شود، اما همچنین به جز یک فلومتر نادرست می تواند به علت مسائل مشابه به کد خطای F6 از جمله موارد زیر باشد:
– انسداد یا پیچ خوردگی در شلنگ ورودی آب
– سوپاپ ورودی معیوب
– شیر آب بسته

کد خطای F8 ماشین ظرفشویی ویرپول
علت ارور F8 ماشین ظرفشویی ویرپول : ( 8 فلاش) – سطح آب زیاد در ماشین ظرفشویی علت نمایش این ارور ماشین ظرفشویی ویرپول می باشد.
رفع ارور F8 ماشین ظرفشویی ویرپول : اگر در ماشین ظرفشویی شما بیش از حد آب وجود دارد، این کد خطا ظاهر خواهد شد. مسئله سطح آب می تواند ناشی از:
– یک فیلتر مسدود شده که مانع از تخلیه دستگاه شما می شود
– مشکل با سیستم که اجازه می دهد آب به دستگاه شما وارد شود .
– مواد شویندهبیش از حد در دستگاه (احتمالا بوسیله اضافه کردن مواد شوینده بیش از حد این ارور حاصل شده است )
– یک خطای پمپ اسپری ناشی از یک مشکل با موتور اصلی شستشو

لیست ارورهای ماشین ظرفشویی ویرپولکد خطای F9 ماشین ظرفشویی ویرپول
علت ارور F9 ماشین ظرفشویی ویرپول : ( 9 فلاش) – ورودی مداوم آب به دستگاه علت ارور است .
رفع ارور F0 ماشین ظرفشویی ویرپول : یک ماشین ظرفشویی به طور مداوم با آب به یکی از دو دلایل احتمالی پر می شود : یا سوپاپ ورودی خراب است و بسته نیست یا یک مدار کوتاه در صفحه اصلی کنترل وجود دارد. ممكن است نیاز به تعویض سوپاپ یا برد كنترل كننده باشد. برای بررسی دقیق تر و تعمیرات با نمایندگی تعمیرات ماشین ظرفشویی ویرپول تماس بگیرید .

کد خطای F0 ماشین ظرفشویی ویرپول
علت ارور F0 ماشین ظرفشویی ویرپول : ( 10 فلاش) – نقص سنسور ماشین ظرفشویی .
رفع ارور F0 ماشین ظرفشویی ویرپول : ممکن است این کد خطا ظاهر شود اگر شما یک چرخه تست را برای تشخیص کارکرد ماشین ظرفشویی خود اجرا کرده اید. برای دیدن چگونگی اجرای یک چرخه آزمون، به دفترچه ی ماشین ظرفشویی ویرپول مراجعه کنید ، اگر کتابچه ی خود را نداشته باشید، می توانید راهنمای استفاده ماشین ظرفشویی ویرپول را مشاهده کنید . شما باید حسگرها را در دستگاه خود و ارتباط آنها با کنترل برد اصلی برای رسیدن به پایان این مشکل بررسی کنید .
در دستگاه شما ممکن است سنسورهایی برای دمای آب، جریان ورودی یا حتی سطح آب / جریان آب وجود داشته باشد.

کد خطای FA ماشین ظرفشویی ویرپول
علت ارور FA ماشین ظرفشویی ویرپول : ( 11 فلاش) – شاخص آب نوری مختل شده است ( آب کدر است )
رفع ارور FA ماشین ظرفشویی ویرپول : این ارور یک خطا را در سنسور دستگاه شما نشان می دهد که پاک کننده آب را نظارت می کند. اگر این حسگر “آب کثیف” را تشخیص دهد، دستگاه ممکن است یک چرخه شستشو را تکرار کند. اگر کثیفی و چربی ظروف باعث مسدود شدن سنسور باشد، ممکن است این خطا را نشان دهد. سنسورها را بررسی کنید و اتصالات آن را با کنترل پنل بررسی کنید. احتمال دیگر این که بیش از حد مواد شوینده در ماشین ظرفشویی قرار داده اید و این باعث شده است تا سنسور تشخیص نادرستی داشته باشد .

کد خطای FB ماشین ظرفشویی ویرپول
علت ارور FB ماشین ظرفشویی ویرپول : ( 12 فلاش) – شیر دیفرانسیل موتور خراب شده است .
رفع ارور FB ماشین ظرفشویی ویرپول : شیر دیفرانسیل ماشین ظرفشویی جریان آب را به بازوی اسپری بالایی ماشین ظرفشویی کنترل می کند. اگر معیوب باشد، نیاز به چک کردن و احتمالا جایگزینی دارد.

کد خطای FC ماشین ظرفشویی ویرپول
علت ارور FC ماشین ظرفشویی ویرپول : ( 13 فلاش) – حسگر سختی آب معیوب شده است .
رفع ارور FC ماشین ظرفشویی ویرپول : سنسورهای سختی آب چگونگی رسیدن آب در منطقه شما را تشخیص می دهد (سختی آب ) و به شما اطلاع می دهد که چه زمانی برای اضافه کردن نمک ظرفشویی برای مبارزه با آب سخت استفاده کنید. اگر مخزن نمک پر شده و به درستی تنظیم شود، سنسور در دستگاه شما ممکن است نادرست باشد و شما باید یکی از آنها را انتخاب کنید.

بدانیم که، علت یابی کد خطا نیمی از راه است ، برای رفع ارورها باید بررسی های لازم در قطعات مورد اشکال انجام شود و سپس دست به تعمیرات زده شود ، برای اطمینان از سلامت پس از تعمیر و یا تعویض قطعات با نمایندگی تعمیرات ماشین ظرفشویی ویرپول تماس بگیرید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.